fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wybory prezydenckie w USA: Zagłosowało prawie 30 mln osób

kobieta wrzucająca oddany głos do skrzynki na ulicy w Norwalk w stanie Kalifornia
AFP
Prawie 30 milionów Amerykanów oddało już głosy w tegorocznych wyborach prezydenckich, w których urzędujący Donald Trump (Republikanie) mierzy się z byłym wiceprezydentem Joe Bidenem (Demokraci).

W poniedziałek prezydent Donald Trump wystąpił na wiecu w Tucson w stanie Arizona. Przekonywał, że Joe Biden i Kamala Harris chcą odebrać Amerykanom prawo do posiadania broni, uniemożliwią posiadanie przez Stany Zjednoczone niezależności energetycznej, a za ich rządów kraj straci miejsca pracy na rzecz Chin.

Przed wiecem w Arizonie Trump odbył wideokonferencję z członkami swego sztabu. - Wygramy - zadeklarował. - Dwa, trzy tygodnie temu bym tak nie powiedział - dodał.

W poniedziałek Joe Biden nie brał udziału w żadnych publicznych spotkaniach z wyborcami.

Cztery lata temu przedwyborcze sondaże wskazywały na zwycięstwo Hillary Clinton. Teraz prognozują, że wybory wygra Joe Biden.

Jak dotąd w tzw. wczesnym głosowaniu w 44 stanach i Dystrykcie Kolumbii osobiście lub korespondencyjnie głosy oddało 29,6 mln Amerykanów, wynika z danych Uniwersytetu Florydy.

To 21 proc. wszystkich głosów oddanych w 2016 r. Cztery lata temu na 16 dni przed wyborami głosowało 5,9 mln osób. Tegoroczny wzrost komentatorzy tłumaczą epidemią koronawirusa. Według nich, obywatele chcą uniknąć kolejek przed lokalami wyborczymi 3 listopada.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA