fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Przemysław Czarnek składa do prokuratury zawiadomienie ws. słów Roberta Biedronia. "Atak na najwyższy konstytucyjny organ państwa"

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek poinformował, że złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie wypowiedzi europosła Roberta Biedronia. Chodzi o wypowiedź polityka dla Reutera, w której mówił o „dehumanizacji” przez prezydenta Andrzeja Dudę osób ze środowiska LGBT+.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek poinformował we wtorek, że złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie wypowiedzi polityka Wiosny. 

- Są już gminy, które pozywają za szkalowanie i wieszanie tabliczek niezgodnych z rzeczywistością - powiedział Czarnek na antenie Polskiego Radia 24, odnosząc się do akcji przykręcania przez aktywistów LGBT tabliczek „strefa wolna od LGBT” w gminach, które przyjęły uchwały przeciwko „ideologii LGBT”.

Poseł PiS ostro skrytykował również słowa Roberta Biedronia. - To co zrobił, to podstawa do natychmiastowego działania - ocenił. - Prokuratura w Polsce musi podnieść natychmiastowe działania - dodał. - Zaatakował wprost najwyższy konstytucyjny organ państwa. Złożyłem już zawiadomienie do prokuratury - zaznaczył.

Źródło: Polskie Radio 24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA