fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nowa umowa koalicyjna. Macierewicz: Podstawowe kwestie już ustalone

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Podstawowe kwestie dotyczące nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy są już ustalone - poinformował w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

Liderzy obozu rządzącego - Jarosław Kaczyński (PiS), Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) i Jarosław Gowin (Porozumienie) - prowadzą rozmowy w sprawie nowej umowy koalicyjnej.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", w ramach Zjednoczonej Prawicy powstał zespół roboczy, który ma doprowadzić do powstania wspólnego stanowiska na temat programu, struktury i personaliów w ramach planowanej rekonstrukcji rządu.

Dowiedz się więcej: W Zjednoczonej Prawicy starcie o rekonstrukcję rządu

W zespole są politycy nowego pokolenia: Michał Woś, jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry, Marcin Ociepa, który w Porozumieniu wyrasta w ostatnich miesiącach na jedną z ważniejszych postaci łączących całą Zjednoczona Prawicę, i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów bliski Mateuszowi Morawieckiemu, Łukasz Schreiber.

W piątek w sprawie rekonstrukcji zebrały się ścisłe władze PiS. Liczba resortów ma ulec zmniejszeniu, co ma usprawnić procesy decyzyjne. Mniej ma też być wiceministrów. Premier Mateusz Morawiecki ma utrzymać stanowisko.

Kiedy poznamy kształt umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy?

- Ta sprawa zostanie rozstrzygnięta i przekazana opinii publicznej po wakacjach - powiedział pytany o sprawę w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. - To ten moment, kiedy trzeba będzie podejść do nowego układu pomiędzy poszczególnymi środowiskami politycznymi wewnątrz Zjednoczonej Prawicy - dodał.

Macierewicz poinformował, że "podstawowe kwestia" zostały już ustalone. - Nie sądzę, żeby były jakiekolwiek kłopoty w wynegocjowaniu pełnego kształtu nowej umowy - stwierdził poseł.

Źródło: Polskie Radio 24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA