fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Komorowski: Czasem słoma wychodzi z pantofelków pani poseł

tv.rp.pl
Rzeczą wstydliwą jest, że pani Joanna Lichocka i jej środowisko polityczne robiło tryumf wokół decyzji, że dwa miliardy złotych nie poszły na chorych na raka, ale na tubę propagandową obecnej władzy - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski, gość dzisiejszych "Faktów po Faktach" w TVN24.

Były prezydent komentował wczorajszą decyzje parlamentarzystów, którzy zdecydowali o przyznaniu rekordowo wysokiej dotacji - 1,95 mld zł - mediom publicznym.

Projekt ustawy w tej sprawie odrzucił i Senat, i sejmowa komisja kultury.

Głosowanie w Sejmie poprzedziła burzliwa debata, podczas której Joanna Lichocka, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji kultury, skierowała wulgarny gest wobec opozycji.

Gest posłanki Komorowski skomentował mówiąc, że w polityce i w parlamencie są jednak granice prostactwa, a " słoma z butów może wyjść wielu ludziom, ale czasem się zdarza, że może wyjść także z pantofelków pani poseł".

Komorowski jest zdania, że pieniądze, które otrzymają media publiczne powinny zostać wliczone do kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, bo telewizja publiczna nie pełni żadnej misji, a w jego przekonaniu jest "tuba propagandową Prawa i Sprawiedliwości".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA