fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Kaczyński najlepszym politykiem roku. I najgorszym

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wygrał sondażowy plebiscyt zarówno dla najlepszego, jak i najgorszego polityka ubiegłego roku - wynika z badania Instytutu Pollster. W pierwszym z tych sondaży wygraną podzielił się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Kaczyński i Duda uzyskali po 15 procent wskazań na najlepszego polityka 2019 roku. Konkurencję wyprzedzili o włos - na trzecim miejscu znalazł się były szef Rady Europejskiej Donald Tusk (14 procent), a na czwartym premier Mateusz Morawiecki (13 proc.).

Ta czwórka zdecydowanie wyprzedziła resztę stawki. Kolejny z polityków - Robert Biedroń - ma już tylko 6 procent wskazań. Dalej znaleźli się m.in. kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska czy poseł Konfederacji Grzegorz Braun (po 2 procent).

Kaczyński za to zdecydowanie wygrał sondaż przeprowadzony dla „Super Expressu" na najgorszego polityka roku. Prezes PiS uzyskał 39 procent wskazań. Na drugim miejscu uplasował się przewodniczący Platformy obywatelskiej Grzegorz Schetyna (22 procent) a na trzecim Tusk (7 procent). Prezydent Andrzej Duda w tym badaniu uzyskał 5 procent głosów. Wyprzedził m.in. byłą posłankę Krystynę Pawłowicz, wybraną w listopadzie na sędziego Trybunału Konstytucyjnego (2 procent).

Źródło: rp.pl/ SE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA