fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Bartosz Arłukowicz: Jarosław Kaczyński zrobił w Polsce rodeo

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Jarosław Kaczyński postanowił wymieniać elitę w Polsce i dokładnie ją wymienia. To jest elita zbudowana przez Jarosława Kaczyńskiego - mówił o kandydatach PiS do Trybunału Konstytucyjnego Bartosz Arłukowicz, europoseł PO.

Stanisław Piotrowicz w poprzedniej kadencji Sejmu był jedną z twarzy reformy sądownictwa przeprowadzanej przez PiS jako szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. W październikowych wyborach nie zdobył mandatu posła. Wcześniej był senatorem oraz prokuratorem.

Zdaniem europosła Bartosz Arłukowicza jest "to wstyd". - Pani poseł Pawłowicz przez ostatnie cztery lata pokazywała, jaki ma stosunek do prawa, do obywateli, do koleżanek i kolegów z Sejmu, do konstytucji - skomentował wybór.

- Jarosław Kaczyński lubi oglądać rodeo i takie rodeo w Polsce zrobił. Macierewicz w Sejmie, Pawłowicz i Piotrowicz w Trybunale Konstytucyjnym - dodał.

- Język parlamentarzystki, prawnika, polityka z całą pewnością powinien być inny, natomiast absolutnie nikt nie podważa kwalifikacji merytorycznych osób, które proponujemy - mówił natomiast europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Jego zdaniem prezydent podejmując decyzję o zatwierdzaniu kandydatów, "będzie się kierował zasadniczą przesłanką - żeby Trybunał Konstytucyjny składał się z dobrych prawników".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA