fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

CBOS: 49 proc. Polaków nie wie kim jest Marian Banaś

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Z najnowszego sondażu zaufania do polityków przygotowanego przez CBOS, w którym pytano m.in. o prezesa NIK, Mariana Banasia wynika, że Banasiowi ufa 9 proc. Polaków, a nie ufa mu 25 proc.

Z sondażu wynika też, że aż 49 proc. Polaków nie wie kim jest Marian Banaś.

Banaś jest bohaterem głośnej w mediach afery związanej z niejasnościami dotyczącymi oświadczeń majątkowych obecnego prezesa NIK, byłego ministra finansów i byłego szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Jak ujawnili dziennikarze "Superwizjera" Marian Banaś wynajmował do niedawna posiadaną przez siebie kamienicę w Krakowie poniżej ceny rynkowej, a w budynku działał hotel z pokojami "na godziny" prowadzony przez osoby związane z krakowskim półświatkiem. W reportażu przedstawiono m.in. jednego z prowadzących hotel, który w obecności dziennikarza dzwoni "do Banasia" i pyta go, jak ma zareagować na obecność dziennikarza.

Na czele rankingu zaufania znajduje się Andrzej Duda, któremu ufa 65 proc. Polaków. 57 proc. respondentów ufa Mateuszowi Morawieckiemu, a 45 proc. - Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Spośród polityków opozycji największym zaufaniem cieszą się Paweł Kukiz (35 proc.) i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (34 proc.).

Liderem rankingu nieufności jest Janusz Korwin-Mikke - posłowi Konfederacji nie ufa 52 proc. osób.

Przewodniczącemu PO Grzegorzowi Schetynie nie ufa 49 proc. respondentów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA