fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Gawkowski: To co robi Schetyna, jest wstrętne

tv.rp.pl
- Przez wiele tygodni Grzegorz Schetyna deklarował, że wyciąga rękę na zgodę. Przekonywał, że chce zjednoczonej opozycji wobec zagrożenia ze strony PiS. A dzisiaj kiedy widzi, że rośnie mu konkurencja po lewej stronie, zaczyna się podkradanie ludzi - mówi Krzysztof Gawkowski, wiceszef sztabu lewicy, w rozmowie z Onetem.

 - Mam apel do Grzegorza Schetyny: nie atakuj nikogo po stronie opozycyjnej, bo sam mówiłeś, że wróg jest gdzie indziej - mówi Gawkowski, i dodaje, że "to, co robi Schetyna, jest wstrętne".

 - Skoro Grzegorz Schetyna zdecydował się atakować lewicę, to znaczy, że dla niego zwycięstwo nie jest najważniejsze. Jego obchodzi tylko Platforma Obywatelska, a nie Polska i demokracja - powiedział wiceszef sztabu lewicy.

Pytany o woltę Roberta Biedronia, który jeszcze niedawno mówił, że Wiosna pójdzie do jesiennych wyborów samodzielnie, Gawkowski powiedział, że "lewicowa rodzina dzisiaj jest ważniejsza, niż każda partia osobno." -  Biedroń dziś zachowuje się bardzo odpowiedzialnie, tworząc blok lewicowy. Bo to pozwoli, że żaden głos nie będzie się zmarnował. Przypominam, że w 2015 r. lewica zmarnowała 15 proc. głosów, idąc w dwóch blokach. To się nie może powtórzyć - dodał.

Więcej

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA