fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

MSZ Ukrainy: Za kilka lat połowa Ukraińców będzie mieszkać za granicą

Adobestock
Pawło Klimkin, minister spraw zagranicznych Ukrainy, ocenił, że za kilka lat połowa Ukraińców będzie przebywać za granicą.

- Mieliśmy ojczyznę i diasporę... Co dzieje się teraz, gdy miliony Ukraińców stale lub tymczasowo przebywają za granicą? Uważam, że za kilka lat - jeśli chcecie, możecie mnie obwinić - sytuacja będzie następująca: połowa Ukraińców będzie tutaj, a połowa Ukraińców będzie mieszkała za granicą - powiedział Klimkin w czasie wystąpienia w Veteran Hub, platformie współpracy organizacji weteranów.

Według Klimkina obecnie za granicą mieszka około 20 milionów Ukraińców (liczba ludności Ukrainy to ok. 45 milionów). - A ilu (Ukraińców) jest teraz na Ukrainie? Niedługo odbędzie się spis powszechny. Kiedy zobaczymy wyniki spisu, wszystko będzie jasne. Pojawią się prawdziwe, uczciwe wyniki spisu - mówił.

- Dlatego uważam, że nie powinniśmy dzielić Ukraińców na tych, którzy są tutaj i którzy przebywają za granicą. Myślę, że świat powinien mieć globalną społeczność ukraińską - dodał szef ukraińskiej dyplomacji.

Źródło: rp.pl/ UNIAN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA