fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jacek Karnowski: Samorządowcy na listach PO? Dramatyczna decyzja

Wikimedia Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0), Rudolf H. Boettcher
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wypowiedział się w programie „Onet Rano” między innymi na temat zaangażowania samorządów i organizacji pozarządowych w nadchodzące wybory krajowe. - Ani NGO-sy, ani samorządowcy nie szukali dużej polityki, to ona znalazła nas. (…) Jest to dramatyczna decyzja, ale konieczna w tym trudnym czasie, żeby obronić demokrację – powiedział.

- Jest to też ryzyko ze strony Platformy Obywatelskiej, bo bierze na listę dużo osób niezależnych. Myślę, że to jest dobry ruch. Wraca się do obywatelskości, bo nie będzie tylko funkcjonariuszy partyjnych – stwierdził w programie "Onet Rano" Jacek Karnowski. Prezydent Sopotu odniósł się także do ewentualnego startu Pawła Kowala. - Dla listy będzie to dobre, bo jest to wybitny człowiek. Dla niego jest to dramatyczna decyzja, bo staje się politykiem. Ja bym go do tego namawiał – podkreślił. 

Czytaj także: Jacek Karnowski: Myślimy o tych miejscach, gdzie nie ma senatorów PO i PSL

Jacek Karnowski zapytany o to, czy politycy SLD pojawią się na listach Koalicji Obywatelskiej, odpowiedział, że "jeżeli ktoś podpisze się pod programem KO, to dla takich ludzi będzie miejsce na listach”. - My, jako samorządowcy, nie rozmawiamy na temat transferów politycznych. Ja mogę powiedzieć jedno: rozmawiamy z prezydentami miast niezależnie od opcji politycznych. Dla nas samorząd nie ma koloru partyjnego. Nie chcemy rozmawiać o transferach, bo to nas nie interesuje - zaznaczył Karnowski.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA