fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Bartłomiej Sienkiewicz: Polska na kompletnym marginesie UE

tv.rp.pl
Były minister spraw wewnętrznych i koordynator służb specjalnych Bartłomiej Sienkiewicz ocenił w programie „Onet Rano”, że „PiS nie potrafi się poruszać po unijnym terenie, czego dowodem są głosowania ws. kandydatury Beaty Szydło na szefową komisji zatrudnienia PE".

 - Przegrana pokazuje faktyczną pozycje Polski w UE - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz w programie „Onet Rano”. - Jeśli politykę zagraniczną prowadzi się po to, żeby zadowalać swój elektorat, to efekt jest taki, że Polska przestaje się liczyć - podkreślił.

Czytaj także: Bartłomiej Sienkiewicz: Tekturowość państwa to nie tylko wynik działania PiS-u

 

Sienkiewicz skomentował także słowa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o "zakończeniu wojny, która się toczy w Polsce". - Jeśli Jarosław Kaczyński chce, żeby w Polsce zapanował pokój, to niech nie ogłasza pakietu. Nie musi się wysilać. Niech zdymisjonuje całe kierownictwo TVP - stwierdził były szef MSW. - Z jednej strony mówi o porozumieniu, z drugiej strony utrzymuje ludzi, którzy ze szczucia nawzajem Polaków, robią swoje główne zajęcie. Nie chodzi o kolejne deklaracje, a czyny – dodał. - Jeśli Jarosław Kaczyński woła o pokój, to mnie ciarki chodzą po plecach – podkreślił Bartłomiej Sienkiewicz. 

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA