fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rada Gminy Wola Krzysztoporska przegłosowała usunięcie flagi Unii Europejskiej

YouTube
Pod koniec maja odbyła się VIII Sesja Rady Gminy Wola Krzysztoporska. Radni zagłosowali za usunięciem flagi Unii Europejskiej z sali.

Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska podczas sesji rady poddała pod głosowanie wniosek o wyprowadzenie z sali flagi Unii Europejskiej.

- Czy jest ona zasadna czy niezasadna, czy potrzebna czy nie ? Może i jest potrzebna, ale jak już wspomniałam, jest na wejściu do budynku i uważam że tutaj nie jest aż tak potrzebna. Nie jest kompetencją Rady Gminy, żeby tutaj tak w lewo czy w prawo, ale żeby to ładnie przeszło, bardzo proszę o takie formalne głosowanie - mówiła.

Wójt gminy Roman Drozdek powiedział, że nie ma takiego obowiązku. – Może to też wywołać pewne niezadowolenie – dodał.

– Tu jest Polska, jesteśmy w Polsce proszę państwa – w naszej ojczyźnie ! Nie ma takiej ojczyzny, jak Unia Europejska - odpowiadał na uwagi radnych.

Za usunięciem flagi było 6 radnych. 4 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. 

– Moim zdaniem flaga powinna zostać. Z tego co wiem, w poprzedniej kadencji flaga prawdopodobnie była i nikomu nie przeszkadzała. Jeśli faktycznie wisiała wtedy, to dlaczego nie teraz? Mi flaga nie przeszkadza. Poza tym, urząd pozyskuje unijne dotacje, korzystamy z unii, więc flaga z szacunku powinna zostać. Ciężko mi powiedzieć, czym kierowali się radni którzy głosowali przeciwko – komentował w rozmowie z portalem piotrkowska24 radnych Paweł Malik.

Przez 15 lat gmina Wola Krzysztoporska otrzymała ze środków zewnętrznych, głównie unijnych, około 40 mln złotych.

Źródło: piotrkowski24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA