fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Rośnie wynik partii Brexit. Widmo katastrofy Konserwatystów

Nigel Farage
AFP
Partia Theresy May w wyborach do Parlamentu Europejskiego może ponieść największą porażkę w historii. Z sondażu wynika, że zaledwie dziewięć procent osób, które w referendum opowiedziało się za wyjściem z Unii Europejskiej, zamierza jutro głosować na Konserwatystów.

Wyniki sondażu dla "Independent" oznaczają, że partia Theresy May zajmuje dopiero czwarte miejsce. Na czele jest partia Brexit, a o drugie walczą Partia Pracy oraz Liberalni Demokraci.

Z sondażu przeprowadzonego przez BMG wynika, że 35 proc. ankietowanych chce głosować na nowo utworzoną partię Brexit, na której czele stoi Nigel Farage.

Z osób, które niemal trzy lata temu zagłosowały za opuszczeniem wspólnoty, 67 proc. chce głosować na ugrupowanie Farage'a. Lider partii mówił w Londynie, że zwycięstwo Brexitu może oznaczać koniec zarówno dla Theresy May, jak i Jeremy'ego Corbyna.

Farage dodał, że jego partia będzie domagała się "miejsca przy stole" podczas negocjacji między Londynem a Brukselą, jeśli wygrają w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Partia Pracy w sondażu otrzymała 18 proc. głosów, a Liberalni Demokraci 17 proc. Na czwartym miejscu są Konserwatyści z poparciem na poziomie 12 proc.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA