fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Yonhap: Korea Północna wystrzeliła niezidentyfikowany pocisk

AFP
Korea Północna wystrzeliła niezidentyfikowany pocisk - podaje armia Korei Południowej cytowana przez agencję Yonhap.

Yonhap informuje, że północnokoreańska telewizja państwowa 8 maja 2019 roku podała, że "wystrzeliwanie w ostatnim czasie pocisków krótkiego zasięgu w kierunku Morza Wschodniego (Morza Japońskiego) jest częścią 'regularnego' szkolenia 'samoobrony'".

Szef Sztabów Połączonych południowokoreańskiej armii podał, że Pjongjang wystrzelił "przynajmniej jeden pocisk" z terenu zachodniej części kraju. Pocisk lub pociski miały zostać wystrzelone z poligonu Sino-ri w północno-zachodniej części kraju.

To drugi taki incydent w ciągu ostatnich pięciu dni.

KCNA informowała kilka dni temu, że Kim Dzong Un, który obserwował weekendowe ćwiczenia północnokoreańskiej armii i wyraził "wielkie zadowolenie z ich przebiegu". Kim Dzong Un, cytowany przez KCNA, apelował do żołnierzy, aby zachowali czujność i podnosili swoje umiejętności w zakresie obrony kraju.

W ostatnich miesiącach doszło do poważnego ochłodzenia w relacjach USA - Korea Północna, czego wyrazem było fiasko szczytu z udziałem Donalda Trumpa i Kim Dzong Una w Hanoi. Korea Północna chciała, aby - w zamian za gesty wykonane przez Pjongjang w zakresie denuklearyzacji - USA doprowadziły do złagodzenia sankcji nałożonych na reżim Kim Dzong Una. USA nie zgadzają się jednak na zniesienie sankcji przed całkowitą denuklearyzacją Korei Północnej.

Pjongjang ostrzegał przed kilkoma tygodniami, że USA muszą liczyć się z "niepożądanymi konsekwencjami", jeśli nie zmienią swojego stanowiska ws. denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego do końca roku.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA