fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Francja: Żółte kamizelki słabną. Rośnie poparcie dla Macrona

Emmanuel Macron
AFP
Popularność francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona powróciła do poziomu sprzed wybuchu protestów żółtych kamizelek. Sondaże pokazują, że spada poparcie dla protestujących.

32 proc. osób uważa Emmanuela Macrona za dobrego prezydenta. Ostatni raz poparcie na tym poziomie prezydent Francji miał w listopadzie. Najniższe poparcie - 27 proc. miał w grudniu, gdy doszło do największych protestów.

Ankieta pokazała również, że 55 procent osób uważa, że protesty powinny zostać wstrzymane, po raz pierwszy wyraźna większość opowiedziała się za wstrzymaniem protestów od momentu ich rozpoczęcia.

Czytaj także: Macron potępia antysemickie akty "żółtych kamizelek"

W ten weekend w protestach w całym kraju brało udział około 46 tys. osób. 

Popularność Macrona wzrosła, ponieważ jego rząd obiecał bardziej zdecydowaną reakcję na przemoc wśród protestujących i rozpoczął serię debat w całym kraju, mających na celu ponowne nawiązanie kontaktu z wyborcami, szczególnie na obszarach wiejskich.

W sobotę został ciepło powitany na dorocznych targach rolniczych w Paryżu, gdzie przez wiele godzin spacerował wśród tłumu, zabierając ze sobą ludzi i rozmawiając z rolnikami.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA