Reklama

Piotr Rybak idzie z Brudzińskim do sądu

– Kieruję prywatny akt oskarżenia przeciwko szefowi MSWiA Joachimowi Brudzińskiemu – mówi w rozmowie z rp.pl nacjonalista Piotr Rybak, który w niedzielę w rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz mówił o „walce z żydostwem”.

Aktualizacja: 29.01.2019 10:07 Publikacja: 28.01.2019 16:31

Piotr Rybak idzie z Brudzińskim do sądu

Foto: AFP

– Poleciliśmy wszczęcie przez komendę policji w Oświęcimiu dochodzenia – poinformował w poniedziałek Mariusz Słomka z prokuratury w Oświęcimiu. – Po wstępnej analizie materiału stwierdziliśmy, że niektóre wypowiedzi uczestników tego zgromadzenia mogą wyczerpywać znamiona przestępstwa – dodał. To reakcja na demonstrację narodowców, która odbyła się w niedzielę w Oświęcimiu w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz.

Jeszcze przed głównymi obchodami z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego około 200 osób przemaszerowało z dworca kolejowego do byłego obozu Auschwitz I. Był wśród nich znany działacz narodowy Piotr Rybak. – Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę! – mówił, a o demonstracji, m.in. za sprawą tej wypowiedzi, doniosły światowe media.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Donald Tusk lubi niespodzianki. Izabela Leszczyna wciąż nie wie, czy pozostanie na stanowisku
Polityka
Czy wybory prezydenckie były ważne? Adam Bodnar: Moja rola w tej sprawie zakończyła się
Polityka
Schetyna: Wielka liczba ministrów i wiceministrów wynika z tego, co otrzymaliśmy od PiS
Polityka
Konfederacja „języczkiem u wagi”. Jakie koalicje po wyborach parlamentarnych wyobrażają sobie Polacy?
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Polityka
Sondaż: Wyborcy PSL i Polski 2050 częściej krytykują rząd niż opozycję
Reklama
Reklama