fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Spotkanie u prezydenta bez PO. Petru odwołuje obecność

Fotorzepa, Jerzy Dudek
O godzinie 16 ma odbyć się spotkanie w Pałacu Prezydenckim. U Andrzeja Dudy nie pojawią się przedstawiciele m.in. PO i SLD. W związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza swój udział wykluczył Ryszard Petru.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego wszystkich szefów partii politycznych obecnych w Sejmie. Będzie namawiał do wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim ma się odbyć o godzinie 16. Celem jest omówienie inicjatywy Andrzeja Dudy, który chce, by jutro wieczorem w Gdańsku odbył się wspólny marsz przeciwko przemocy i nienawiści.

Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. W imieniu partii pojawią się szef klubu PiS Ryszard Terlecki i przewodniczący komitetu wykonawczego partii Krzysztofa Sobolewskiego.

Ruch Kukiz będzie reprezentował Piotr Apel lub wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Z PSL przyjdzie Piotr Zgorzelski. 

Czytaj także: 

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji szefa fundacji WOŚP

Do Pałacu Prezydenckiego przybyć ma przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Swój udział zapowiedział także Ryszard Petru, jednak w związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza, swoją obecność odwołał. "Ze względu na prośbę rodziny Pawła Adamowicza o nieupolitycznianie niedzielnej tragedii, także nie wezmę udziału w spotkaniu w Pałacu Prezydenckim. Poinformowałem Ministra Szczerskiego o swojej nieobecności" - napisał lider partii Teraz!

Podobną decyzję podjął przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. "Zdecydowałem,że nie wezmę udziału w spotkaniu politycznym organizowanym przez Pana Prezydenta. W tym tragicznym czasie zamierzam wyłącznie być myślami z rodziną i bliskimi Pawła Adamowicza" - napisał.

W spotkaniu nie weźmie udział przedstawiciel Platformy Obywatelskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA