fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Działacz antyislamskiej organizacji bez wizy do USA

Tommy Robinson (w jasnym płaszczu)
Wouter Engler [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
Tommy Robinson, założyciel Ligi Obrony Anglii (EDL), skrajnie prawicowej, antyislamskiej organizacji, nie otrzymał wizy do USA - informuje Reuters.

Robinson miał się spotkać w USA z republikańskimi kongresmanami w bieżącym tygodniu. Okazało się jednak, że twórca EDL, organizacji znanej m.in. z antyislamskich demonstracji, nie może wjechać do USA.

W 2013 roku Robinson został aresztowany w Wielkiej Brytanii za używanie cudzego paszportu w celu przekroczenia granicy USA. Potem trafił jeszcze do aresztu za obrazę sądu.

Daniel Pipes, przewodniczący konserwatywnego Forum Bliskowschodniego, które zaprosiło Robinsona do USA poinformował, że Robinson w ostatnim czasie wystąpił o wizę do ambasady USA w Londynie.

W związku z zapowiadanym przyjazdem Robinsona do USA, 52 parlamentarzystów z Partii Demokratycznej i Republikańskiej zaapelowała do sekretarza stanu, Mike'a Pompeo, domagając się, by Robinson nie mógł wjechać do USA. Wyrazili obawę, że Robinson wykorzysta wizę do zbierania w USA środków na prowadzenie działalności.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA