fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Piotr Guział odchodzi z polityki. "Kończę bez żalu"

Twitter/Piotr Guział
Kandydat na wiceprezydenta Warszawy Piotr Guział po przegranych wyborach w stolicy ogłosił, że kończy swoją polityczną karierę.

Piotr Guział, były burmistrz Ursynowa i kandydat na prezydenta Warszawy, po wycofaniu swojej kandydatury poparł w wyborach prezydenckich Patryka Jakiego. W przypadku zwycięstwa kandydata PiS, miał zostać wiceprezydentem stolicy.

W niedzielę warszawiacy zagłosowali inaczej. Hannę Gronkiewicz-Waltz zastąpi kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Po przegranych wyborach odchodzi z polityki.

"W tym czasie byłem 5-krotnie wybierany radnym. To udało się w bardzo niewielu osobom w historii warszawskiego samorządu. Stworzyłem pierwszy ruch miejski, który odniósł sukces wyborczy w Warszawie. Byłem 4 lata burmistrzem. Doprowadziłem do referendum w stolicy, które przyczyniło się do kilku pozytywnych zmian, jak np. obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej, budżet partycypacyjny czy budowa POW. Miałem dobry 3. wynik na prezydenta, obecnie nieosiągalny dla bezpartyjnych kandydatów. Zostałem drugim w historii radnym miasta z lokalnego komitetu" -- podsumowuje Guział.

"Kończę bez żalu, pozostawiając po sobie na Ursynowie trwałe ślady, które ułatwiają życie mieszkańcom. Odchodzę w poczuciu spełnienia. Tylko nielicznym w Polsce jest dane przeżyć tak brawurowy i intensywny czas w polityce i samorządzie. Od dziś proszę mówić o mnie historia Ursynowa. A może i Warszawy. Dziękuję wszystkim. I pozdrawiam jako człowiek prywatny" - pisze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA