fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Igrzyska w Korei Północnej? Zaproszenie do współorganizacji

AFP
Korea Południowa rozważa zaproponowanie Korei Północnej wspólną organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2032 roku. O pomyśle mówi minister sportu Korei Południowej Do Jong-hwan.

Południowokoreańskie ministerstwo sportu rozważa również organizację piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku. Do współorganizacji imprezy zaproszono by państwa sąsiednie. 

Przygotowanie do letnich igrzysk olimpijskich budowane by były na sukcesie tegorocznych zimowych igrzysk w Pjongczangu, gdy udział Korei Północnej pomógł złagodzić napięcia na półwyspie.

- Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu bardzo dobrze pokazały wartości olimpijskie - powiedział Do Jong-hwan. - Mam nadzieję, że pokój w Azji Północno-Wschodniej może być kontynuowany poprzez sport - dodał minister.

Z propozycją organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku mają wyjść Chińczycy, jednak Korea Południowa zaproponuje, by impreza odbyła się w obu Koreach, Japonii i Chinach.

- W ten sposób możemy utrzymać obecną atmosferę pokoju - ocenił Do Jong-hwan.

O organizację mundialu w 2030 ubiegać się będą wspólnie Argentyna, Urugwaj i Paragwaj. Swoją kandydaturę zgłasza również Maroko. Swojego startu nie wyklucza również Anglia.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA