fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarża Twittera o bycie "przejawem faszyzmu"

AFP
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarżył przedstawicieli Twittera o to, że serwis ten jest "przejawem faszyzmu", po tym jak serwis społecznościowy zawiesił konta powiązane z władzami Wenezueli - podaje Reuters.

Wśród zawieszonych kont było m.in. konto należace do Radia Miraflores, stacji radiowej założonej przez Maduro, która nadaje z pałacu prezydenckiego (Maduro prowadzi w niej jeden z programów).

- Twitter w Wenezueli zawiesił tysiące kont - powiedział Maduro w czasie wiecu. - Tylko za to, że należały do "Chavistas" (zwolenników Hugo Chaveza, nieżyjącego już poprzednika Maduro na stanowisku prezydenta - red.) - dodał.

Maduro zachęcił jednocześnie prorządowych dziennikarzy, by ci opublikowali zdjęcia kierownictwa Twittera w Wenezueli, tak, aby pokazać ludziom "kto jest odpowiedzialny za manipulację". Reuters zaznacza, że nie jest jasne czy w Wenezueli istnieje przedstawicielstwo tego serwisu społecznościowego. Caracas nie znajduje się na liście miast, w których Twitter ma swoje biura.

Nie jest też jasne dlaczego konta z Wenezueli zostały zawieszone, ani ilu kont to dotyczy. Przed wystąpieniem Maduro minister informacji Ernesto Villegas mówił o 180 kontach na Twitterze. Poinformował też, że ostatni wpis na koncie @miraflores_TV zawierał krytyczne opinie Maduro na temat wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a.

Maduro, mimo oskarżeń rzucanych pod adresem Twittera, zachęcał swoich zwolenników do dalszego korzystania z tego serwisu, w którym mają oni kontrować krytykę rządu formułowaną przez przedstawicieli opozycji. - Zamknęli tysiące kont, jeśli zamykają tysiące, my stworzymy 10 tysięcy, albo więcej - zapowiedział prezydent Wenezueli.

W Wenezueli od dwóch miesięcy trwają intensywne protesty uliczne (zginęły w nich co najmniej 72 osoby) - opozycja domaga się rozpisania przedterminowych wyborów. Kraj jest trawiony poważnym kryzysem gospodarczym związanym ze spadkiem cen ropy, której eksport był podstawą gospodarki kraju.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA