Reklama
Rozwiń
Reklama

Roczne rozliczenie PIT: jak poprawiać błędy w zeznaniu podatkowym

Każdy może wiele razy korygować swoją deklarację. Ale z częstotliwością korekt lepiej nie przesadzać.

Publikacja: 14.04.2017 08:22

Roczne rozliczenie PIT: jak poprawiać błędy w zeznaniu podatkowym

Foto: 123RF

Błędy w rocznym zeznaniu mogą się zdarzyć każdemu. Zdarzają się pomyłki w rachunkach czy w wykorzystaniu ulg. Albo podatnik zarabiał w wielu miejscach i zagubił któryś z dokumentów PIT-11 informujących o tym, jakie przychody osiągnął w danym miejscu. Bywa też, choć rzadziej, że któryś z płatników takiego dokumentu nie dostarczy podatnikowi lub zrobi to z opóźnieniem.

W takich sytuacjach lepiej nie czekać na to, aż fiskus sam wykryje nieścisłość. Ordynacja podatkowa daje podatnikowi możliwość korekty złożonego zeznania. Co do zasady nie można już tego robić, gdy urząd skarbowy podejmie u podatnika kontrolę lub rozpocznie postępowanie podatkowe w zakresie objętym zeznaniem. W innych okolicznościach korekty można dokonywać wielokrotnie, dopóki nie upłynie pięcioletni okres przedawnienia zobowiązania podatkowego. Zbyt częste korygowanie deklaracji może jednak ściągnąć na podatnika nawet kontrolę.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo w Polsce
Koniec niechcianych polowań? Co się zmieni w prawie łowieckim
Materiał Promocyjny
Kiedy obawy rosną, liczy się realne wsparcie
W sądzie i w urzędzie
Małżeństwa jednopłciowe będą uznawane w Polsce? Adwokaci: wyrok TSUE to kamień milowy
Praca, Emerytury i renty
Raport ZUS pokazuje kto choruje najrzadziej. Jest zaskoczenie
Spadki i darowizny
O ważności wydziedziczenia i zachowku. Jak napisać skuteczny testament?
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Konsumenci
Sąd Najwyższy: import podrobionych towarów z Chin to nie obrót podróbkami
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama