fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Szczepkowska: Stadion Narodowy zabija krety

Joanna Szczepkowska
Fotorzepa
To, że Polacy chcą zmian, stało się po ostatnich wyborach oczywiste. Czy jednak naprawdę zdajemy sobie sprawę, czego te zmiany mają dotyczyć?

Czy pragniemy zwrotu i przetasowania tylko ze względu na stan gospodarki i lęk przed dominacją „lewactwa"? A może niepokój najmłodszych wyborców jest raczej podświadomy i dotyczy czegoś więcej niż stan ojczyzny?

Dość dużo ostatnio podróżowałam i tak się zdarzyło, że w większości były to nasze tereny przygraniczne. Nie jest źle wyjechać ze stolicy i porozmawiać z młodymi właśnie w takich miejscach. „Musimy rządzić się sami" – mówią. Dość szybko okazuje się jednak, że wiedza na temat skutków izolacji jest niewielka. „Jest chaos, chcemy porządku" – mówią, ale okazuje się, że na temat „porządku" mają bardzo chaotyczne wyobrażenia. Nie należy tego jednak bagatelizować. Jest coś takiego jak instynkt pokolenia i nie musi się on odwoływać do żadnej wiedzy. Można jedynie próbować dokonać analizy tego, co instynkt podpowiada i jak daleko idzie w przeszłość. Instynkt pokolenia nie musi dotyczyć sfery bytu socjalnego czy nawet bezpieczeństwa granic. Instynkt to sfera pierwotna i zaj...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA