Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 24.08.2019 07:00 Publikacja: 23.08.2019 18:00
Foto: Adobestock
Ktoś mógłby powiedzieć, że te przykłady są nieporównywalne. Dobrze, przyjrzyjmy się zatem innemu, znacznie świeższemu, przykładowi.
Niedawno radne jednej z warszawskich dzielnic zaproponowały w piśmie do burmistrza wprowadzenie dnia bezmięsnych posiłków w szkołach. Powód? „Kształtowanie postaw konsumenckich korzystnych dla środowiska, które najlepiej zacząć od najmłodszych lat" – donosiła kilka dni temu „Gazeta Stołeczna". Wiadomo, że hodowle mięsa są wielkimi trucicielami środowiska. Nie dość, że zwierzęta wydychają dwutlenek węgla, to jeszcze produkują śmiertelnie niebezpieczny dla naszej planety metan. Wyhodowanie określonej liczby kalorii mięsnej potrawy wymaga wielokrotnie większego nakładu energii niż w przypadku takiej samej ilości diety jarskiej. By przygotować porcję posiłku mięsnego, trzeba znacznie większej ilości upraw, niż by przygotować porcję równie energetycznego posiłku roślinnego – taka już jest natura, że świnka czy krówka, by przybyło jej kilogram mięsa, musi zjeść znacznie więcej kilogramów paszy. Radne doszły do wniosku, że trzeba o tym uświadamiać Polaków już od dziecka.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
II wojna światowa wybuchnie 5 stycznia 1940 r. w wyniku sporu Niemiec z Polską o Gdańsk i dostęp Polski do morza...
„RoadCraft” podpowiada pomysł na biznes w dobie kryzysu klimatycznego.
„Jurassic World: Odrodzenie” kolejny raz przypomina, jak chciwe są korporacje.
„Jedyni ludzie, którzy mnie lubili, odeszli” – mówi bohater animacji studia Pixar. Tak, „Elio” zaczyna się od ża...
„Kaczki. Dwa lata na piaskach” to rzecz poruszająca i bardzo szczera, a przy tym pięknie narysowana – mimo czern...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas