Reklama

Uciec przed ludźmi, cywilizacją i telewizorem

Weteran wojenny Will (Ben Foster) oraz jego trzynastoletnia córka Tom (Thomasin McKenzie) żyją w obozowisku rozbitym nielegalnie w lesie w okolicy Portland. Co jakiś czas, na wszelki wypadek, przenoszą się z miejsca na miejsce. Ich egzystencja przypomina sztukę przetrwania – sami muszą wykrzesać ogień, a prysznic biorą, korzystając ze zgromadzonej uprzednio deszczówki. Stale przy tym ćwiczą niezostawianie śladów. Nie są jednak aż tak niezależni, jak można by przypuszczać. Regularnie udają się do miasta, by uzupełnić zapasy. Pieniądze zdobywają dzięki handlowi lekami, które mężczyźnie przepisują lekarze w celu złagodzenia zespołu stresu pourazowego. Takie funkcjonowanie im nie przeszkadza, przynajmniej do momentu, aż zostają nakryci i schwytani, a następnie zmuszeni przez lokalne władze do resocjalizacji, co ojcu jest szczególnie nie w smak, a córce zaczyna wyraźnie odpowiadać.

Publikacja: 17.04.2020 18:00

Uciec przed ludźmi, cywilizacją i telewizorem

Foto: materiały prasowe

Debra Granik – autorka obrazu „Do szpiku kości" (2010), który nie tylko stanowił swego rodzaju nowe otwarcie dla kina niezależnego spod znaku festiwalu w Sundance, ale także stał się przepustką do sławy dla nikomu wówczas nieznanej Jennifer Lawrence – po latach przerwy od fabularnej fikcji, spędzonej na realizacji dokumentów, powraca, by raz jeszcze wspólnie ze scenarzystką Anne Rosellini skupić się na outsiderach, tym razem działających tak, a nie inaczej, z wyboru, nie zaś z konieczności. Reżyserka rozwija sygnalizowane już wcześniej tropy i motywy, analizując los amerykańskich weteranów, jak to miało miejsce choćby w jej „Przybłędzie" (2014).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Plus Minus
„Poranek dnia zagłady”: Komus unicestwiony
Plus Minus
„Tony Hawk’s Pro Skater 3+4”: Dla tych, co tęsknią za deskorolką
Plus Minus
„Gry rodzinne. Jak myślenie systemowe może uratować ciebie, twoją rodzinę i świat”: Rodzina jak wielki zderzacz relacji
Plus Minus
„Ze mną przez świat”: Mogło zostać w szufladzie
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Marcin Mortka: Całkowicie oddany metalowi
Reklama
Reklama