Reklama
Rozwiń

Oprogramowanie do homo sapiens

Napisać, że jakaś książka to kompendium wiedzy, to złożyć na jej okładce pocałunek śmierci. Oczami duszy zaczynamy widzieć pozycję grubą, solenną, sztampową i nudną. Na szczęście z wyżej wymienionych przymiotników tylko pierwszy odnosi się do „Genu. Ukrytej historii" Siddharthy Mukherjeego. To 500-stronicowe kompendium wiedzy o genetyce jest bowiem książką ciekawą, pogłębioną, klarowną i wciągającą.

Aktualizacja: 03.03.2019 14:10 Publikacja: 28.02.2019 23:01

Oprogramowanie do homo sapiens

Foto: materiały prasowe

To zasługa przede wszystkim autora, pochodzącego z Indii amerykańskiego onkologa i naukowca. Poprzednia jego książka, debiutancki „Cesarz wszech chorób. Biografia raka", została nagrodzona Pulitzerem w 2011 r. w kategorii prozy non-fiction. „Gen" nie odstaje od tamtej fenomenalnej pracy. Od Darwina po odkrywczynie metody CRISPR (pozwalającej na modyfikację materiału genetycznego – red.), od niedostrzeżonego za życia Gregora Mendla po przesadnie sławnych genetyków z lat 50. XX wieku Watsona i Cricka – dostajemy do rąk książkę opowiadającą szczegółowo nie tylko o rozwoju jednej z  dziedzin nauki, ale też o jej wpływie na kulturę i – jeszcze szerzej – na cywilizację.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Plus Minus
Tomasz P. Terlikowski: Budzenie nienawiści do migrantów jest niemoralne
Plus Minus
Kataryna: Manowska jeszcze pogłębiła dno, jakiego sięgnęła polska polityka
Plus Minus
Michał Szułdrzyński: Dizengoff minus 4. Fenomen izraelskiej zdolności przetrwania
Plus Minus
Psychiatra: Dorośli przychodzą po diagnozę ADHD jak do sklepu. Mogą sporo zapłacić
Plus Minus
Kajetana Foryciarz, psychiatra: Dorosłe osoby z ADHD naprawdę cierpią