fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Plansza prosto z pieca

materiały prasowe
Ponoć książkę można napisać na każdy temat i tylko od autora zależy, czy będzie fascynująca. Sprawny robotnik słowa zadba o emocje. Dzięki swoim umiejętnościom przykuje uwagę czytelnika nawet do spraw, które na pierwszy rzut oka wydają się niezbyt interesujące. Nie inaczej jest w przypadku gier planszowych. Okazuje się, że mogą one wciągać nawet wtedy, gdy opowiadają o czymś tak prozaicznym jak pizza.

W pudełku z grą „Pizzeria", wydaną przez Naszą Księgarnię, znalazło się 69 tekturowych kawałków pizzy, specjalny nóż do ich rozdzielania oraz komplet kart z ofertami specjalnymi wprowadzającymi nowe zasady, dzięki którym każda partia będzie nieco inna.

Kawałki pizzy wyglądają smakowicie. Jedne są wegetariańskie, inne wręcz przeciwnie – wprost uginają się od soczystych plasterków bekonu, kiełbasek pepperoni czy owoców morza. To nie przypadek. Ludzie mają różne preferencje i w związku z tym będą walczyć o te przysmaki, które odpowiadają im najbardziej.

Zasady zabawy wyjaśnia dobrze napisana instrukcja. Wynika z niej, że każda pizza składa się z 11 losowo dobranych kawałków. Wybrany gracz dzieli ją na tyle części, ile osób uczestniczy w rozgrywce. Potem wszyscy kolejno po nie sięgają. Przy okazji decydują, czy chcą je od razu jeść, czy też wolą zachować je na później. Może się to przełożyć na końcową punktację i tym samym mocno komplikuje rozgryw...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA