fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Trzaskowski kontra TVP

Fotorzepa/ Krzysztof Skłodowski
Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy chce, by główny program informacyjny TVP sprostował nieprawdziwą informację na jego temat.

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy, żąda od „Wiadomości" sprostowania w związku z emisją materiału, w którym podano, że podczas zorganizowanego przez niego tweet-upa udział w nim wzięli jedynie znani politycy z Platformy.

Polityk w poprzednim tygodniu zorganizował spotkanie dla dziennikarzy, na które zostali zaproszeni przedstawiciele różnych mediów. W spotkaniu udział wzięli m.in.: Michał Karnowski z tygodnika „Sieci", Dorota Gawryluk z Polsat News, Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy", Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej", Wojciech Szacki z „Polityki", Arleta Zalewska z TVN 24, Michał Olech z 300Polityki, Grzegorz Osiecki z „DGP", Paweł Płuska z „Faktów", Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski.

26 lipca „Wiadomości" podały informację: „Rafał Trzaskowski zorganizował tweet-up, czyli spotkanie dla użytkowników Twittera. Internauci szybko wykryli samobójczą bramkę, bo wzięli w nim udział jedynie znani politycy z Platformy".

Trzaskowski zażądał publikacji sprostowania w najbliższym głównym wydaniu flagowego programu informacyjnego TVP. Jak dotąd TVP nie odniosła się do sprawy. Politycy Platformy tłumaczą, że jeśli „Wiadomości" nie sprostują informacji, to wkroczą na drogę prawną przeciwko TVP.

Prekampania samorządowa między kandydatami PO i PiS bardzo się zaostrza. Współpracownicy Patryka Jakiego kolportują informację, jakoby Trzaskowski dziewięć lat temu w kampanii kpił z rozstrzeliwania Polaków. „Jednak szok Rafał @trzaskowski_w kampanii nabijał się z rozstrzeliwania Polaków. Kontekst jest oczywisty. Wydaje mi się, że szczególnie w Warszawie, gdzie co kilkaset metrów mija się tablice o rozstrzeliwaniu takie podejście to skandal" – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta, współpracownik Jakiego z komisji weryfikacyjnej i Ministerstwa Sprawiedliwości. Biorący wtedy udział w spocie wyborczym Trzaskowskiego aktor Michał Żebrowski tłumaczy, że film promujący kandydata PO nawiązywał do „Kordiana", dramatu Juliusza Słowackiego. TVP Info przez znaczną część dnia publikowała materiały atakujące Trzaskowskiego. Wieczorem gościem „Gościa Wiadomości", wywiadu dnia TVP, był Patryk Jaki. Trzaskowski zapowiada, że jeśli TVP będzie rozpowszechniać nieprawdziwe informacje mówiące, że dworował z powstańców, to wkroczy na drogę prawną. Dodaje, że jego bliska rodzina walczyła w Powstaniu Warszawskim.

Trzaskowski uruchomił serwis internetowy mowprawde.pl, który ma walczyć z fake newsami. Wczoraj prostował m.in. pomysł Jakiego, który chce, żeby powstańcy warszawscy, nie tylko ci z grupą inwalidzką, ale wszyscy, mieli darmowy transport w Warszawie. Kandydat PO przypomniał, że uczestnicy Powstania Warszawskiego korzystają z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Warszawie, który obejmuje także wszystkie osoby, które ukończyły 70 lat.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA