fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Pożar budynku, w którym mieszka poseł Brejza. Rzecznik PO: Komu się naraził?

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
O 1.00 w nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru materiałów budowlanych, zgromadzonych pod budynkiem przy ul. Solankowej w Inowrocławiu. W kamienicy mieszka Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej. - Liczę, że policja szybko wykryje sprawcę tego zdarzenia - powiedział polityk.

Jak informuje "Gazeta Pomorska", ogień zauważyła mieszkanka sąsiedniej kamienicy, a pożar ugasił sąsiad Brejzy. Ogień wyrządził jednak poważne szkody. Od temperatury powyginały się rury z gazem i mogło dojść do eksplozji. Od ściany budynku odpadł też spory kawał tynku, a kamienica jest okopcona.

Dorota Brejza, żona posła, napisała na Twitterze, że w pożarze nikt nie ucierpiał. "Być może jednak mogło, bo budynek jest w remoncie i na ścianie (którą widać na zdjęciu) są na zewnątrz wywalone rury z gazem" - zaznaczyła. "Całe są czarne od sadzy. Ściana jest na 10 metrów w górę czarna od sadzy, aż do drewnianych belek konstrukcyjnych dachu" - opisywała prawniczka.

Krzysztof Brejza poinformował, że sprawa została zgłoszona policji. - Wysoce prawdopodobne jest, że ktoś rozlał jakąś ciecz, aby podsycić ogień. Albo był to chuligański wybryk albo... Liczę, że policja szybko wykryje sprawcę tego zdarzenia - cytuje polityka PO "Gazeta Pomorska".

- W przeszłości dochodziło też do ataków na kancelarię mojej żony, która mieści się w tym samym budynku. Ktoś zadał sobie dużo trudu, by zniszczyć szyld kancelarii, który był wysoko i dobrze przytwierdzony - wyliczał Krzysztof Brejza w rozmowie z Polsat News.

- Komu naraził się poseł Krzysztof Brejza? - pytał z kolei na Twitterze Jan Grabiec, klubowy kolega Brejzy z PO. - Mój kolega klubowy jest bardzo aktywnym posłem, ujawniającym wiele niewygodnych faktów dla obecnej władzy. Mam nadzieję, że policja potraktuje sprawę poważnie, bo wygląda to kiepsko... - napisał inny polityk Platformy, Grzegorz Furgo.

Źródło: rp.pl/ Gazeta Pomorska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA