fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Piłka nożna: Mądry trener po szkodzie

AFP
Lech zagra z Górnikiem Zabrze, czyli klasyk na dnie. Termalica przyjedzie do Warszawy na mecz z Legią.

Lech w końcu się przełamał – w Pucharze Polski pokonał Ruch Chorzów 1:0, ale by odnieść pierwsze od 25 lipca zwycięstwo z krajowym rywalem, potrzebował samobójczego strzału stopera Ruchu Rafała Grodzickiego. W 10. kolejce Lech zmierzy się u siebie z bezpośrednim rywalem w tabeli – przedostatnim Górnikiem Zabrze.

Górnik w poprzedniej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo, od kiedy zespół objął Leszek Ojrzyński. Obie bramki przeciwko Śląskowi Wrocław zdobyli zawodnicy zakontraktowani już po jego przyjściu do klubu. Widać, że Górnik powoli wychodzi z kryzysu.

Do zmiany trenera doszło w Podbeskidziu. Po porażce z Wisłą Kraków (0:6) zwolniony został Dariusz Kubicki. Do sprzątania bałaganu zatrudniono Roberta Podolińskiego. Trener ten do niedawna znany był głównie z pracy w mniejszych klubach, gdzie zbierał doskonałe recenzje. Zderzenie z rzeczywistością przyszło w zeszłym sezonie w Cracovii. Pod jego kierownictwem Pasy flirtowały ze spadkiem, a Podoliński wyglądał na człowieka, który niespecjalnie wyciąga wnioski. Uparł się, by jego zespół grał trójką obrońców, i mimo że ta taktyka drużynie nie służyła, nie chciał porzucić planu.

W Bielsku-Białej przyznał, że Podbeskidzia tak nie ustawi, gdyż nie ma odpowiednich wykonawców ani czasu na naukę. Mądry Polak po szkodzie.

Legia w niedzielę będzie miała gości z Niecieczy i można być pewnym, że Termalica zagra ambitnie.

10. KOLEJKA

Piątek: Wisła – Korona (18:00, Eurosport 2), Śląsk – Piast (20:30, Canal+ Sport).

Sobota: Górnik Ł. – Podbeskidzie (15:30, Canal+ Sport 2), Cracovia – Ruch (18:00, Canal+ Sport), Lech – Górnik Z. (20:30, Canal+ Sport). Niedziela: Lechia – Zagłębie (15:30, Canal+ Sport), Legia – Termalica (18:00, Canal+).

Poniedziałek: Pogoń – Jagiellonia (18:00, Eurosport 2)

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA