La Liga: Real Madryt goni Barcelonę

Real Madryt wygrał z Valencią 3:0 w meczu 29. kolejki La Liga - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 19.06.2020 05:37 Publikacja: 19.06.2020 05:26

Wygraną Realowi zapewnił Karim Benzema - francuski napastnik strzelił dwa gole dla "Królewskich". Jedno trafienie dołożył Marco Asensio - relacjonuje Onet.

Wygrana oznacza, że Real - z 62 "oczkami" na koncie po 29. kolejkach La Liga - traci do prowadzącej w tabeli Barcelony dwa punkty.

Na początku spotkania szanse na uzyskanie prowadzenia miała Valencia. W 15. minucie Real mógł stracić gola - strzał Rodrigo zatrzymał się jednak na słupku. W 21. minucie Rodrigo trafił do siatki, ale sędzia - po skorzystaniu z VAR - nie uznał gola. W 44. minucie strzegący bramki Realu Thibaut Courtois uchronił "Królewskich" przed stratą gola po strzale z dystansu Geoffreya Kondogbii.

Po godzinie gry do głosu doszedł jednak Real - w 61. minucie Eden Hazard przed polem karnym zachował się bardzo przytomnie i zagrał piłkę do Karima Benzemy, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którą zamienił na gola.

W 74. minucie na 2:0 podwyższył Asensio efektownym strzałem z woleja.