Bundesliga: 30 gol "Lewego" w sezonie. Ale w kolejnym meczu nie zagra

Bayern Monachium wygrał w Leverkusen z Bayerem 4:2, a Robert Lewandowski strzelił w tym meczu swojego 30. gola w obecnym sezonie Bundesligi. W kolejnym spotkaniu będzie jednak musiał pauzować ponieważ w pierwszej połowie obejrzał żółtą kartkę - piątą w tym sezonie - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 06.06.2020 17:40 Publikacja: 06.06.2020 17:29

Dla Lewandowskiego gol strzelony Bayerowi był jubileuszowym, 400. trafieniem w klubowej karierze - pisze Onet. We wszystkich rozgrywkach obecnego sezonu (Bundesliga, Superpuchar Niemiec, Liga Mistrzów, mecze reprezentacji), Lewandowski zdobył już 44 goli.

Z powodu żółtej kartki obejrzanej po nieco ponad pół godzinie gry Lewandowski na pewno jednak nie powiększy swojego dorobku w meczu z Borussią Moenchengladbach. Tym samym będzie mu bardzo trudno pobić lub choć wyrównać rekord Gerda Muellera, który w sezonie 1971/1972 zdobył 40 goli w Bundeslidze. "Lewy" na strzelenie co najmniej 10 goli (wtedy wyrównałby rekord Muellera) będzie miał zaledwie trzy mecze.

X

Swojego 30 gola w sezonie Lewandowski strzelił głową po dośrodkowaniu Thomasa Muellera. Była 66. minuta - i na tablicy pojawił się wówczas wynik 4:1 dla Bayernu. Wcześniej do siatki ekipy z Leverkusen trafiali: Kingslay Coman, Leon Goretzka i Serge Gnabry. Pierwszego gola w meczu zdobył jednak Bayer - w 9. minucie "Aptekarzy" na prowadzenie wyprowadził Lucas Alario.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Bayernu, ponieważ w 89. minucie rozmiary porażki drużyny gospodarzy zmniejszył Florian Wirtz.

Bayern po 30. kolejkach z 70. punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi.

2 / 3
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym
Szymon Marciniak popełnił błąd? Kontrowersje w meczu Realu z Bayernem
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Liga Mistrzów. Dwie bramki w trzy minuty. Joselu - piłkarz, który uratował marzenia Realu