12 lat czekania na tytuł. Brazylia wygrywa Copa America

Brazylia pokonała Peru 3:1 w finale Copa America. Gospodarze turnieju kończyli mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył strzelec pierwszej bramki Gabriel Jesus.

Aktualizacja: 08.07.2019 01:38 Publikacja: 08.07.2019 01:23

Oba zespoły spotkały się w pierwszym meczu fazy grupowej turnieju. Brazylijczycy wygrali wówczas 5:0, jednak wiele osób podkreślało przed dzisiejszym finałem, że nie można liczyć na równie łatwe spotkanie.

Pierwszą bramkę dla Brazylijczyków zdobył w 15. minucie Everton po asyście Gabriela Jesusa. Piłkarz Manchesteru City w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę, a tuż przed przerwą wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Chwilę wcześniej Peruwiańczycy wyrównali po bramce Guerrero z rzutu karnego.

W 70. minucie Jesus otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Reprezentacja Peru liczyła na to, że zdoła odrobić straty, ale gospodarze dobrze się bronili.

W końcówce wynik spotkania z rzutu karnego ustalił Richarlison.

Brazylia - Peru 3:1 (2:1)

Bramki: Everton (15), Gabriel Jesus (45), Richarlison (79 - rzut karny) - Paolo Guerrero (42 - rzut karny)

2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy