Reklama
Rozwiń

Dekomunizacja: WSA uchylił kolejne zarządzenia zastępcze wojewody o zmianie nazw ulic w Warszawie

Kolejnych 13 zarządzeń zastępczych wojewody mazowieckiego ws. zmian nazw 13 ulic w Warszawie w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną uchylił dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Wczoraj WSA uchylił 12 podobnych zarządzeń.

Aktualizacja: 29.05.2018 17:07 Publikacja: 29.05.2018 16:02

Dekomunizacja: WSA uchylił kolejne zarządzenia zastępcze wojewody o zmianie nazw ulic w Warszawie

Foto: Wikimedia Commons

Wojewoda mazowiecki wydał 103 zarządzenia zastępcze, w tym 50 zmieniających nazwy ulic w Warszawie. Stolica wszystkie  zaskarżyła.

Uchylone dziś zarządzenia dotyczą  zmiany nazw ulic: z Józefa Balcerzaka na Stanisława Kusznicy na Wrzecionie, Natalii Gąsiorowskiej na Władysława Poboga-Malinowskiego na Białołęce, Związku Walki Młodych na Andrzeja Romockiego „Morro" na Ursynowie, Antoniego Parola na Józefa Sawy Calinskiego na Wrzecionie, Mieczysława Fersta na ks. Władysława Gurgacza na Zaciszu, Małego Franka na Danuty Siedzikówny „Inki" na Woli, 1 Praskiego Pułku na Żołnierzy 1 Praskiego Pułku na Grochowie, 1 Praskiego Pułku na Władysława Raczkiewicza w Wesołej, Bolesława Gidzińskiego na Marka Nowakowskiego na Okęciu, Jana Szałka na Olgi Johann na Woli, Antoniego Kacpury na Stefana Melaka w Rembertowie, Zygmunta Modzelewskiego na Jacka Kaczmarskiego na Mokotowie, Henryka Jędrzejowskiego na rtm. Zbigniewa Dunin-Wąsowicza na Białołęce.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
W sądzie i w urzędzie
Czy poświadczony notarialnie odpis wystarczy do wpisu w księdze? Wyrok trzech sędziów SN
Sądy i trybunały
Nieoczekiwana zmiana szefa Izby Sądu Najwyższego
Prawo karne
Czy Braun dopuścił się „kłamstwa oświęcimskiego"? Prawnicy nie mają wątpliwości
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama