fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Orzecznictwo

Dekomunizacja: WSA uchylił kolejne zarządzenia zastępcze wojewody o zmianie nazw ulic w Warszawie

Wikimedia Commons
Kolejnych 13 zarządzeń zastępczych wojewody mazowieckiego ws. zmian nazw 13 ulic w Warszawie w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną uchylił dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Wczoraj WSA uchylił 12 podobnych zarządzeń.

Wojewoda mazowiecki wydał 103 zarządzenia zastępcze, w tym 50 zmieniających nazwy ulic w Warszawie. Stolica wszystkie  zaskarżyła.

Uchylone dziś zarządzenia dotyczą  zmiany nazw ulic: z Józefa Balcerzaka na Stanisława Kusznicy na Wrzecionie, Natalii Gąsiorowskiej na Władysława Poboga-Malinowskiego na Białołęce, Związku Walki Młodych na Andrzeja Romockiego „Morro" na Ursynowie, Antoniego Parola na Józefa Sawy Calinskiego na Wrzecionie, Mieczysława Fersta na ks. Władysława Gurgacza na Zaciszu, Małego Franka na Danuty Siedzikówny „Inki" na Woli, 1 Praskiego Pułku na Żołnierzy 1 Praskiego Pułku na Grochowie, 1 Praskiego Pułku na Władysława Raczkiewicza w Wesołej, Bolesława Gidzińskiego na Marka Nowakowskiego na Okęciu, Jana Szałka na Olgi Johann na Woli, Antoniego Kacpury na Stefana Melaka w Rembertowie, Zygmunta Modzelewskiego na Jacka Kaczmarskiego na Mokotowie, Henryka Jędrzejowskiego na rtm. Zbigniewa Dunin-Wąsowicza na Białołęce.

Orzeczenia WSA są jeszcze nieprawomocne. Wojewoda  mazowiecki nie wyklucza  zaskarżenia ich do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA