fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Marek Kobylański: Polisy kierowców na wokandach

Adobe Stock
Problemy z ubezpieczeniem OC posiadaczy aut co jakiś czas muszą znaleźć swój finał w sądzie.

Sprawy odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych nie schodzą z wokand. W dzisiejszym numerze „Orzecznictwa" opisujemy linię orzeczniczą tych sporów.

Właściciele aut spierają się z towarzystwami ubezpieczeniowymi m.in. o: wydatki na najem pojazdu zastępczego, refundację kosztów naprawy za uszkodzony pojazd czy ich rozliczenie. Problemy są również ze zwrotem opłat za holowanie i parkowanie. Ostatnio najwięcej jest spraw dotyczących najmu pojazdu zastępczego, ale w przeszłości nie brakowało sporów o zwrot kosztów naprawy.

Najczęściej pozwane towarzystwa kwestionowały stawkę za roboczogodziny naprawcze stosowane przez warsztaty, w których poszkodowany naprawiał pojazd, lub zakres naprawy i kalkulację cenową. Wydawało się, że w tych ostatnich sprawach dzięki sądowym rozstrzygnięciom ubezpieczyciele i kierowcy nie powinni już mieć wątpliwości. Tego rodzaju spory nadal jednak wracają do sądów. Okazuje się bowiem, że chociaż polisy OC na dobre zadomowiły się na naszym rynku, to rzeczywistość cały czas potrafi zaskakiwać kierowców i towarzystwa ubezpieczeniowe.

Czytaj także:

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA