Marek Kobylański

Marek Kobylański: Czy praca zdalna nas rozpiła

Czyżby stwierdzono, że ludzie podczas pracy zdalnej zbyt często poddają się resetowi od otaczającej ich rzeczywistości i trzeba teraz sprawdzić, czy nie mają problemów z używkami lub wręcz z uzależnieniem?

Marek Kobylański: Wyższe mandaty, brak alkoholu na stacjach benzynowych

Od lat niewiele się zmienia. Podwyższane są kary, przeprowadza się popisowe akcje policji i akcje społeczne. I co? I nic. W żyłach polskich kierowców alkohol jak płynął, tak płynie.

Marek Kobylański: Psucie żalu to zły pomysł

Dogadanie się ze skarbówką może być dużo trudniejsze.

Marek Kobylański: Widmo inflacji nad zamówieniami

Firmy, które realizują inwestycji po wygranych przetargach, mają poważny problem. Wysokie ceny energii i materiałów budowalnych stawiają pod znakiem zapytanie możliwość realizacji kontraktów. Rząd planuj zrekompensowanie im kosztów inflacji.

Marek Kobylański: Zmiana goni zmianę

Takiej kumulacji nowych rozwiązań, do których firmy muszą się dostosować, na pewno nie można nazwać ułatwianiem życia przedsiębiorcom.

Marek Kobylański: Kierowcy oswoili się z mandatami

Surowsze kary za wykroczenia na drodze miały poprawić bezpieczeństwo. Niestety wypadków nie ubyło.

Marek Kobylański: Pomoc bez paragrafów

Polacy nie potrzebują specjalnych przepisów, żeby zachować się jak trzeba. Wiedzą, co robić. Odpowiednia ustawa będzie jednak dla nich wsparciem.

Marek Kobylański: Firmy wywieszają białe flagi

Nie tylko wzrost cen i kosztów prowadzenia działalności powoduje zawieszanie czy wręcz zamykanie firm. Polski Ład też może być winny.

Marek Kobylański: Fiskusa broń masowego rażenia

Odcięcie przedsiębiorcy od jego pieniędzy w banku – i to aż na trzy miesiące! – oznacza koniec biznesu. Dlatego taka możliwość powinna służyć tylko walce z naprawdę nieuczciwymi podatnikami.

Marek Kobylański: Ryczałt pełen niewiadomych

Wielu przedsiębiorcom Polski Ład kojarzy się z bałaganem. Nie wiedzą, jaką formę opodatkowania wybrać, aby zminimalizować straty. Na pomoc, chociażby Ministerstwa Finansów, nie mają co liczyć.