Marek Kobylański

Marek Kobylański: Surowe przepisy niewiele zmieniają

Przyznawanie punktów karnych i wysokie mandaty nie mogą być jedynym pomysłem na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Marek Kobylański: Niepotrzebne przykręcanie śruby WF-owi i zwolnieniom lekarskim

Wielu uczniów korzysta ze zwolnień z wychowania fizycznego. Pomysł zwiększenia obecności na tych lekcjach przy pomocy zmieniania zasad dotyczących zaświadczeń lekarskich nie spowoduje, że uczniowie zaczną się garnąć do sportu. Nie tędy droga.

Marek Kobylański: Uczeń jest najważniejszy

Edukacja wymaga zmiany. Oczywiście. Tylko że w wieloletniej przepychance nauczycieli z władzą zapomina się o młodych ludziach.

Marek Kobylański: Wszechwiedzący fiskus

Raporty o zakupach w sieci dadzą skarbówce możliwość monitorowania milionów transakcji. Nie wiadomo jednak, czy nie zostanie to wykorzystane przeciw internautom.

Marek Kobylański: Europosłowie jak dzieci we mgle

Pomysł wyboru 28 nowych europosłów trudno będzie wprowadzić w życie,
a wywoła pytanie: czy w Unii Europejskiej nie ma ważniejszych spraw do załatwienia?

Ranking wydziałów prawa 2022: Zmiana na podium

W tym roku pierwsze miejsce wśród uczelni publicznych zajmuje Uniwersytet Jagielloński, który otrzymał 26,4 pkt, na drugiej pozycji znajduje się Uniwersytet Warszawski, który ma o 0,8 pkt mniej. Trzecie miejsce należy do Uniwersytetu Wrocławskiego z 21,7 pkt.

Ranking wydziałów prawa "Rzeczpospolitej" 2022: Kraków kształci najlepiej

Uniwersytet Jagielloński zajął w tym roku pierwsze miejsce w gronie uczelni publicznych. Wśród niepublicznych pierwsza lokata przypadła ponownie Akademii Leona Koźmińskiego.

Marek Kobylański: Teleporady do poprawki

Udzielanie konsultacji medycznych na odległość miało ułatwić kontakt z lekarzem. Stwierdzone zostały jednak nieprawidłowości, które pokazują, że trzeba doprecyzować przepisy regulujące tę formę pomocy pacjentom.

Marek Kobylański: Od zachwytu do krytyki

Premier zauważa niedogodności związane z Polskim Ładem. Dla przedsiębiorców i księgowych to marne pocieszenie.

Marek Kobylański: Czy praca zdalna nas rozpiła

Czyżby stwierdzono, że ludzie podczas pracy zdalnej zbyt często poddają się resetowi od otaczającej ich rzeczywistości i trzeba teraz sprawdzić, czy nie mają problemów z używkami lub wręcz z uzależnieniem?