Marek Kobylański

Marek Kobylański: Niezbyt gorliwe zmienianie prawa

Od wejścia w życie unijnej dyrektywy o łączności elektronicznej minęło już pięć lat. W Polsce prawa wciąż nie zmieniono. Ze szkodą dla obywateli.

Marek Kobylański: Polski Ład nie daje o sobie zapomnieć

Nowy sposób rozliczania wynagrodzeń pokazuje, że wprowadzone zmiany podatkowe nadal będą spędzały sen z powiek przedsiębiorcom i księgowym.

Marek Kobylański: Karuzela stołków kręci się w samorządach. Nic się nie zmienia

Obsadzanie stanowisk w spółkach komunalnych na południu Polski to kolejny przykład praktyki, której od lat nie chce zmienić ani obecna władza, ani opozycja. Nie dziwi, że taka polityka odrzuca Polaków. I że tak wielu zostaje w domu w dzień wyborów.

Marek Kobylański: Szybka jazda już nie taka straszna

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zatrzymywaniu prawa jazdy powstanie bałagan, a wiarygodność policji ucierpi.

Marek Kobylański: Paragraf nie uratuje pieszym życia

Same przepisy nie pomogą, jeśli wszyscy na drogach nie zaczniemy na siebie uważać, a politycy nie pomyślą o inwestycjach.

Marek Kobylański: Składki to nie pogłówne

Podatki i składki na ubezpieczenie społeczne powinno się płacić, kiedy ma się z czego. Sąd musiał jednak ZUS-owi o tej prawdzie przypomnieć.

Marek Kobylański: Pomoc na papierze

Program wsparcia dla firm, które ucierpiały wskutek katastrofy na Odrze, może się okazać mocno niedoskonały. To by znaczyło, że rząd nadal nie potrafi właściwie reagować na potrzeby biznesu. To zła wróżba na czas gospodarczego kryzysu.

Marek Kobylański: Baza ofert na kryzys

Czy rozbudowa systemu informacji o ofertach pracy rzeczywiście jest tym, czego najbardziej potrzebują dziś przedsiębiorcy? Czy uspokoi pracowników obawiających się, że niebawem stracą źródła dochodu?

Marek Kobylański: Surowe przepisy niewiele zmieniają

Przyznawanie punktów karnych i wysokie mandaty nie mogą być jedynym pomysłem na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Marek Kobylański: Niepotrzebne przykręcanie śruby WF-owi i zwolnieniom lekarskim

Wielu uczniów korzysta ze zwolnień z wychowania fizycznego. Pomysł zwiększenia obecności na tych lekcjach przy pomocy zmieniania zasad dotyczących zaświadczeń lekarskich nie spowoduje, że uczniowie zaczną się garnąć do sportu. Nie tędy droga.