fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Współzałożyciel Apple'a Steve Wozniak radzi, by porzucać Facebooka

Al Luckow/Wikimedia Commons
Steve Wozniak, który wraz ze Stevem Jobsem założył firmę Apple w rozmowie z portalem TMZ radzi, by "większość osób znalazła sposób, aby opuścić Facebooka" w związku z zagrożeniem ich prywatności przez posiadanie konta w tym portalu społecznościowym.

Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Facebooka podkreślał w ostatnim czasie, że firma skupia się na ochronie prywatności użytkowników. Wozniaka zapewnienia Zuckerberga jednak nie przekonują.

- Jest wiele różnych rodzajów ludzi i dla niektórych zyski z posiadania konta na Facebooku są warte utraty prywatności - powiedział Wozniak. - Ale dla wielu innych, takich jak ja... moja rekomendacja dla większości ludzi brzmi: znajdźcie sposób na wyjście z Facebooka - dodał.

Wozniak zasugerował też, że właściciele mediów społecznościowych, takich jak Facebook, mogliby oferować użytkownikom nową usługę, polegającą na tym, że za dodatkową opłatą lepiej dbaliby o bezpieczeństwo ich danych wrażliwych.

Wozniak już w ubiegłym roku, w rozmowie z "USA Today" oświadczył, że przestaje korzystać z Facebooka ze względu na zagrożenie swojej prywatności i dodał, że wolałby płacić za korzystanie z Facebooka, by ten nie przekazywał jego osobistych danych reklamodawcom.

Z kolei w rozmowie z CBS Wozniak przyznał, że obawia się, iż tak naprawdę w dobie rozwiniętych mediów elektronicznych żadna rozmowa za ich pośrednictwem nie jest całkowicie prywatna.

Źródło: TMZ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA