fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Kreml: Hakerzy z Europy i USA stale nas atakują

123RF
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom, że rosyjskie instytucje, w tym strona rosyjskiego prezydenta są regularnie obiektem cyberataków z USA i Europy - w ten sposób skomentował doniesienia "Washington Post" o cyberataku przeprowadzonym przez USA przeciwko rosyjskiej Agencji Badania Internetu, na zachodzie określanej często mianem "Fabryki trolli" przed wyborami do Kongresu w 2018 r.

Pieskow stwierdził, że nie wie czy informacje o tym konkretnym cyberataku są godne zaufania.

- Ale generalnie duża liczba cyberataków jest stale przeprowadzanych z terytorium USA przeciwko różnym rosyjskim organizacjom, osobom prawnym i fizycznym. W takiej rzeczywistości żyjemy - stwierdził.

- Nie powiem kto stoi za tymi atakami, ale mogę potwierdzić, że wiele tych ataków jest przeprowadzanych w sposób ciągły. Kiedy mówią o różnych rosyjskich hakerach, my mówimy, że przyglądamy się osobom stojącym za ataki np. na stronę naszego prezydenta, i pochodzą one z Europy Ameryki Północnej itd. Jest dużo, stałych ataków - dodał rzecznik Kremla.

Na pytanie czy USA rzeczywiście są w stanie wpłynąć na działanie internetu w Rosji, Pieskow odparł: "Pewnie, to jest możliwe". Dlatego, jak dodał, procedowane są obecne przepisy określone jako "ustawa o suwerenności internetu". Ich celem nie jest - jak dodał rzecznik Kremla - izolowanie Rosji, a jedynie przeciwdziałanie nielegalnym aktywnością w internecie.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA