fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowa Lewica Razem

Biejat do posłanki PiS: Odwołaliście mnie, odwołajcie Suskiego

Magdalena Biejat i Marcelina Zawisza z Partii Razem
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Odwołana głosami PiS i Konfederacji ze stanowiska szefowej komisji polityki społecznej i rodziny Magdalena Biejat z Lewicy apelowała do swojej następczyni na stanowisku, posłanki PiS Urszuli Ruseckiej, by PiS, który zarzucał jej zbyt rzadkie zwoływanie komisji, odwołał ze stanowiska również posła Marka Suskiego. Jak mówiła kierowana przez niego komisja ds. energii i Skarbu Państwa "spotkała się tylko raz w zeszłym roku i tylko dwa razy w tym roku".

PiS odwołując Biejat, która zaledwie kilka tygodni wcześniej została powołana na stanowisko przewodniczącej komisji również dzięki głosom Prawa i Sprawiedliwości, argumentowało m.in. iż komisja kierowana przez Biejat zbiera się za rzadko.

- Polityka społeczna dla PiS jest priorytetem i przyzwyczailiśmy się do dużego tempa prac. W poprzedniej kadencji tuż po powołaniu komisji w zasadzie tego samego dnia odbyło się posiedzenie prezydium. Pani przewodnicząca pierwsze posiedzenie zwołała dopiero po pięciu czy sześciu tygodniach - mówiła w Polsat News Rusecka.

Po tych słowach Biejat zauważyła, że komisja kierowana przez nią spotkała się od początku kadencji Sejmu w sumie 10 razy. - Ja rozumiem, że jeśli chcecie państwo odwoływać za bezczynność to odwołacie również posła Suskiego - dodała.

Biejat wyliczyła też, że komisją kierowała przez 63 dni i w tym czasie spotkała się ona 10 razy. Tymczasem, jak dodała, gdy szefową komisji była w poprzedniej kadencji Sejmu przez 125 dni Rusecka, wówczas posiedzeń odbyło się 16.

Niedługo po powołaniu Biejat na stanowisko przewodniczącej komisji jej odwołania zaczęła domagać się Solidarna Polska. Wówczas jako argument przedstawiano przede wszystkim światopogląd posłanki - m.in. popieranie przez nią rozszerzenia prawa do aborcji w Polsce.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA