fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Grammy: Szalona noc w Los Angeles

9 nominacji otrzymała raperka, tancerka i aktorka Lizzo
AFP
Lizzo – 9, Billie Eilish - 7, Lil Nas X - 6 mają najwięcej szans na Grammy, nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego.

Gala rozpocznie się w o drugiej w nocy z niedzieli na poniedziałek w Staples Center w Los Angeles, a poprowadzi ją Alicia Keys.

Najwięcej, bo 9 nominacji otrzymała raperka, tancerka i aktorka Lizzo, doceniona za trzeci w swym dorobku album „Cuz I Love You”.

Billie Eilish może się pochwalić siedmioma nominacjami, które zawdzięcza electro-popowemu albumowi „When We All Fall Asleep Where Do We Go”. Billie uważana jest za potencjalną zwyciężczynię, a nawet jeśli tak się nie stanie, osiemnastolatka cieszy się największą sprzedażą w minionym roku (już blisko 5 mln kupionych egzemplarzy jej pierwszej płyty), a także propozycją napisania przeboju do najnowszej części przygód agenta Jamesa Bonda.

Sześć nominacji otrzymał raper Lil Nas X za dokonania związane z albumem „7”, który wypromował przebój „Old Town Road”, opowieść o rasizmie w Ameryce, łączący country i rap.

W kategorii rock nominacje otrzymali Bring Me the Horizon, Cage the Elephant, The Cranberries – za pożegnalną płytę, I Prevail oraz Rival Sons.

Jak zwykle  przed galą media podgrzewają atmosferę przeciekami. Wiadomo już, że nie wystąpi Taylor Swift, która głodziła się w trosce o sylwetkę, zaś Aerosmith zagrają bez perkusisty Joeya Krammera, który ich zdaniem już nie daje rady, co głośno oprotestował.

Po raz drugi pokaże się koreański boysband BTS.

Zaś Deborah Dugan nowa prezes Recording Academy została odesłana na urlop, ponoć dlatego, że oskarżyła swojego poprzednika za gwałt na pewnej piosenkarce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA