fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Ed Sheeran pokonał U2: Jego płyta sprzedaje się najlepiej

Eva Rinaldi from Sydney, Australia [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]
Nowy album Eda Sheerana „No. 6 Callaborations Project" jest najlepiej sprzedającą się płytą na świecie.

Płyta to zapis spotkań w kulisach światowego tournee. Jego goście to Justin Bieber, 50 Cent, Eminem, Yebba, Stormzy, Chance The Rapper, Travis Scott, Meek Mill, Bruno Mars i Chris Stapleton.

W pierwszym tygodniu sprzedaży rozeszła się w pół milionie egzemplarzy, w co wliczony jest także ekwiwalent odtworzeń w portalach streamingowych.

Jak poinformowało nas Spotifty Polska, 12 lipca transmisja piosenek Sheerana była w naszym kraju o 209% lepsza niż miesiąc wcześniej, zaś na świecie w podobnym okresie - o 211%.

Ostatnie podsumowanie ze światowej listy płytowych hitów przynosi informację o sprzedaży 755 tysięcy egzemplarzy nowej płyty Sheerana. W Wielkiej Brytanii utrzymuje się na pierwszym miejscu od premiery, zaś w Ameryce spadła na trzecie miejsce.

Jednocześnie artysta ogłosił, że obecna trasa koncertowa przedłuży się do 893 dni, na co złoży się 255 koncertów.

Występy zobaczy ponad 8 milionów widzów. To najlepszy wynik w historii. Jak podaje portal Pollstar.com, pod szyldem „Divide Tour” Sheeran zarobił już ponad 736 milionów dolarów. Pokonał tym samym zespół U2. Trzeba dodać, że Ed występuje na scenie sam.

Można go też oglądać w kinach w filmie „Yesterday", gdzie gra samego siebie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA