Muzyka

Lato z Radiem Festiwal 2018

materiały prasowe
26 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się największy darmowy plenerowy koncert tegorocznych wakacji.

Impreza zwieńczy tegoroczną trasę znanej, wciąż popularnej audycji „Lato z Radiem” i będzie dziełem nie tylko jak to miało miejsce w latach ubiegłych – I Programu Polskiego Radia, ale wszystkich jego anten. Koncert rozpocznie utwór „Polka Dziadek” w aranżacji Andrzeja Smolika – on też będzie ostatnim wykonawcą na tym koncercie. Artyści występować będą na dwóch scenach nazwanych: „Idzie Nowe” – przeznaczonej dla obiecujących, a już zauważonych młodych muzyków oraz „Polski Top Wszechczasów” - dla artystów już uznanych. Podczas całodniowego wydarzenia wystąpi 16 postaci polskiej sceny muzycznej zaproszonych przez Polskie Radio. Na scenie „Polski Top” zaprezentują się: Brodka, Coma, Fisz Emade, Kortez, Organek, Smolik/Kev Fox i Krzysztof Zalewski, a na scenie „Idzie nowe” zagrają: Król, MaJLo, Oxford Drama, Rebeka, Tulia, Barbara Wrońska, xxanaxx i Daria Zawiałow.

Precedensem na polskiej scenie muzycznej jest losowanie kolejności występów artystów, które odbyło się 11 lipca w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Kierownictwo artystyczne Festiwalu sprawuje Piotr Metz. Będzie także jednym z wielu dziennikarzy Polskiego Radia prowadzących to niecodzienne wydarzenie. Innymi są m.in.: Anna Gacek, Ula Kaczyńska, Agnieszka Szydłowska oraz Piotr Baron, Marek Niedźwiecki, Paweł Sztompke, Hirek Wrona i Tomasz Żąda. 

Dziennikarze Polskiego Radia ze specjalnego studia festiwalowego będą przekazywać relacje na anteny Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24, a portal PolskieRadio.pl przeprowadzi streaming wideo z obu festiwalowych scen.

Koncerty rozpoczną się o 13. i potrwają do północy. Przewidziane są także w tym czasie w specjalnych strefach wydarzenia towarzyszące – adresowane do całych rodzin.
Z okazji koncertu zostanie wydana festiwalowa płyta, na której znajdą się utwory występujących muzyków – będzie można ją nabyć już podczas wydarzenia.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL