fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Lofty w Starej Stajni

materiały prasowe
Nowy budynek w inwestycji Browary Wrocławskie wprowadza do sprzedaży Archicom. Do oferty trafiły kolejne lofty.

- Stara Stajnia to architektoniczny klejnot i unikatowy projekt w skali Europy - chwali się deweloper, spółka Archicom. - W budynku powstają 22 industrialne mieszkania o powierzchni od 36 do 76 mkw.

Inwestycja powstaje na terenie dawnego Browaru Piastowskiego przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu. Browary Wrocławskie tworzyć będzie kompleks kilkunastu budynków o różnorodnych funkcjach, z czego kilka z nich to budynki historyczne wpisane do rejestru zabytków. Nad zachowaniem ich wartości kulturowej i architektonicznej czuwał konserwator. Za projekt odpowiada autorskie Studio Projektowe Doroty i Kazimierza Śródków.

- Budynek Starej Stajni jest obiektem niepowtarzalnym, wyróżnia go wyjątkowa historia. Rewitalizacja tego miejsca sprawia, że z jednej strony możemy przenieść się w czasie, z drugiej zaś zyskujemy nowoczesne przestrzenie dopasowane do potrzeb współczesnego mieszkańca wielkiego miasta - opowiadają przedstawiciele Archicomu. - Zachowaliśmy historyczne detale oddające kontekst tego miejsca.

- Przestrzeń niszczejącego Browaru już dawno pobudzała naszą wyobraźnię - podkreśla Dorota Jarodzka-Śródka, prezes i współzałożyciel spółki Archicom. - Naszą ambicją, a jednocześnie wielkim marzeniem było nadaniu temu poprzemysłowemu terenowi drugiego życia poprzez wyeksponowanie jego atutów historycznych, symbolicznych i lokalizacyjnych. Chcemy, aby w tak wyjątkowej i niezwykłej lokalizacji mogły się dziać nowe historie mieszkańców, którzy wybiorą tę przestrzeń na miejsce zamieszkania. Widzimy, że wrocławianom podoba się ta koncepcja.

Osiedle łączy nowe mieszkania, apartamenty i lofty w samym sercu miasta. - Loftowe wnętrza, charakterystyczna pomarańczowa cegła, stalowe elementy to znaki charakterystyczne Starej Stajni. Wyjątkowo przestronne korytarze doświetlone zostaną poprzez odtworzony świetlik. Budynek dopełnią stylizowane balkony, a nowoczesnego akcentu wschodniej fasadzie dodadzą zastosowane na balkonach elementy szklane. Mieszkańcy będą mogli podziwiać piękne widoki z okien na plac artystyczny z pnączami chmielu - opowiada inwestor.

- Jednym z założeń projektu było pozostawienie zlokalizowanej wewnątrz budynku starej pochylni dla koni prowadzącej na pierwsze piętro stajni. To unikatowy w skali kraju element, więc chcieliśmy go udostępnić wszystkim mieszkańcom osiedla - opowiada Agnieszka Boreczek-Sinkiewicz z Archicom Studio, architekt prowadzący Browarów Wrocławskich. - Dlatego w tej części budynku zaprojektowaliśmy klub fitness. - Stara Stajnia to obiekt z duszą, któremu nadajemy nowe funkcje osiedla społecznego. Wszystko z myślą o przyszłych mieszkańcach. W pobliżu budynku, w sercu Browarów Wrocławskich, znajdzie się plac Browarny - miejsce spotkań, integracji i działań kreatywnych.

Na osiedlu powstanie też infrastruktura usługowa. - Będą restauracje i wiele inspirujących zakątków z nieograniczonymi możliwościami relaksu na świeżym powietrzu - opisują projektanci. - Projekt przewiduje połączenie rekreacyjnej przestrzeni nad rzeką, gdzie powstaną m.in. klub kajakowy czy miejsca o charakterze społecznym, gdzie tętnić będzie nowe życie Browarów Wrocławskich. Recepta na stworzenie kompleksowej i nowoczesnej części miasta jest prosta: bliskość centrum, nieograniczony dostęp do oferty kulturalnej i rozrywkowej, oświaty, sprawna komunikacja i bogate zagospodarowanie w ramach samej inwestycji. Browary Wrocławskie to miejsce dla tych, którzy chcą poczuć szybki puls Wrocławia i żyć w miejskim stylu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA