fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Dom Mehoffera na warszawskim Tarchominie

materiały prasowe
Grunt o powierzchni ponad 6,8 tys. mkw. przy skrzyżowaniu ul. Mehoffera i Światowida na warszawskim Tarchominie kupiła firma YIT.

Fiński deweloper wybuduje tam tu 13-kondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 129 mieszkań i dwa lokale usługowe. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

- Niedawno informowaliśmy o naszej ekspansji w Polsce przy okazji zakupu działki w Gdańsku. Nie rezygnujemy jednak z dalszego rozwoju w Warszawie - mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce. - Dom Mehoffera będzie kolejnym ciekawym projektem w naszym portfolio. Chcemy połączyć w nim to, co najlepsze w fińskim budownictwie z akcentami twórczości znanego malarza Józefa Mehoffera. Jestem przekonany, że stworzymy w tym miejscu bardzo przyjazną przestrzeń do życia.

Będzie to ponad 6,6 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkalnej. Deweloper zaplanował kawalerki i lokale 2-,3- i 4-pokojowe (metraże od 27 do 81 mkw.). - Z najwyższych pięter będzie się rozpościerał widok na miasto i na Wisłę - opowiadają przedstawiciele inwestora. - Będzie też 179 podziemnych miejsc postojowych. W budynku znajdą się również lokale usługowe o powierzchni ponad 1,3 tys. Teren jest dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami Warszawy dzięki połączeniom autobusowym i linii tramwajowej zapewniającej szybki dojazd do stacji metra Młociny.

YIT ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Niebawem planuje ogłosić przetarg na wybór generalnego wykonawcy. Za wykonawczy projekt architektoniczny odpowiada pracownia Brit Plan.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA