fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Robyg kupuje ziemię na Pradze

Fotorzepa
Na warszawskiej Pradze, w sąsiedztwie osiedla Praga Arte przy ulicy Żupniczej, deweloper kupił grunt o powierzchni 0,7 ha.

Na tym terenie może powstać 190 mieszkań, w sumie 9,3 tys. mkw. PUM (powierzchnia użytkowa mieszkań). Na powstającym już osiedlu Praga Arte Robyg zaplanował 246 lokali o powierzchni od 31 do 93 mkw. Wszystkie mieszkania tego dewelopera są wyposażone w system inteligentnego domu.

Robyg ma w ofercie ponad 1,5 tys. mieszkań, w budowie jest ponad 5 tys. lokali. Na zgromadzonych gruntach firma może wybudować ok. 17,5 tys. mieszkań. - Potencjał sprzedażowy rozbudowaliśmy o kolejne 800 lokali, finalizując umowę zakupu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, które od wielu dekad prowadzi działalność deweloperską we Wrocławiu – podaje firma w komunikacie.

- Nowy trend – praca zdalna jako standard i więcej dostępnych na rynku pieniędzy, które mogą być przeznaczone na inwestycje w nieruchomości – pozwalają nam wierzyć, że nie będziemy obserwować spadku cen mieszkań – mówi cytowany w komunikacie Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu spółki Robyg. – Dlatego nie wstrzymujemy nowych projektów, wręcz przeciwnie, będziemy z pewnością rozglądać się za okazjami inwestycyjnymi. Mamy środki finansowe na dalszy rozwój, jesteśmy zainteresowani zakupami ziemi. W maju podpisaliśmy ostateczną umowę zakupu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. Naszą działalność w Polsce wspiera inwestor strategiczny Bricks Acquisitions Limited, firma z grupy Goldman Sachs. Osiedle Praga Arte powstaje przy ulicy Żupniczej na warszawskiej Pradze, niedaleko SOHO Factory.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA