Mieszkaniowe

Sienna 65 z widokiem na warszawską panoramę

materiały
Budowa 10-piętrowego apartamentowca przy ul. Siennej 65 w Warszawie rozpocznie się w lipcu. Inwestorem jest spółka Yareal.

Budynek Sienna 65 powstanie 200 metrów od ronda ONZ w Warszawie. Zakończenie budowy zaplanowano na początek 2020 roku. Przed rozpoczęciem budowy Yareal sprzedał już ponad 60 proc. z oferowanych 80 apartamentów. Deweloper wybrał właśnie generalnego wykonawcę inwestycji. Została nim firma Fundamental Group. Na fasadzie apartamentowca pojawią się m.in. donice na zieleń.

- Dzięki nim mieszkańcy będą mieli zielone balkony urozmaicające rytm elewacji. Wejście do apartamentów będzie prowadziło przez lobby z przestronną recepcją, dobrze widoczną z zewnątrz dzięki przeszklonej ścianie - opowiadają przedstawiciele dewelopera.

Budynek, zaprojektowany przez pracownię Maas Projekt, powstanie w wielkomiejskim otoczeniu kamienic z przełomu XIX i XX wieku oraz modernistycznych, powojennych budynków mieszkalnych. - W najbliższej okolicy jest zarówno śródmiejska zabudowa pierzejowa, jak i otoczone zielenią pojedyncze, kameralne budynki mieszkaniowe oraz usługowe, przeplatające się z nowoczesnymi apartamentowcami i budynkami biurowymi - opowiada inwestor.

- Bryła apartamentowca Sienna 65, wraz z liczącymi 400 mkw. lokalami usługowymi na parterze, wpisuje się w zróżnicowanie architektoniczne i funkcjonalne tej okolicy - mówi Jacek Zengteler, członek zarządu spółki Yareal Polska, kierujący działem projektów mieszkaniowych. - W ofercie są jeszcze kameralne mieszkania o powierzchni od 32 mkw. i idealne dla rodzin trzypokojowe apartamenty o powierzchni ok. 65 mkw., które mogą być doskonałą propozycją dla osób poszukujących kompaktowych mieszkań na wynajem lub do zamieszkania w ścisłym centrum Warszawy. Dostępnych jest też kilka dużych niemal stumetrowych apartamentów - dodaje.

Podkreśla, że przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. rozległy taras rekreacyjno-widokowy na dachu, z efektownym widokiem na panoramę Warszawy. Dodatkowo, w dwupoziomowym garażu podziemnym przewidziano możliwość montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych z indywidualnymi licznikami dla każdego z właścicieli. Budynek Sienna 65 już na etapie projektu otrzymał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM.

- Dzięki zastosowaniu energo- i wodooszczędnych rozwiązań przyjaznych środowisku, zredukowane zostaną koszty eksploatacji budynku - mówią przedstawiciele dewelopera. - Właściciele wszystkich mieszkań otrzymają w standardzie pakiet rozwiązań smart home ułatwiających korzystanie z domowych urządzeń i zwiększających stan bezpieczeństwa. Yareal Polska to spółka należąca do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL