Mieszkanie Plus

#RZECZoBIZNESIE: Grzegorz Muszyński: Mieszkanie Plus blisko cen socjalnych

tv.rp.pl
W Wałbrzychu cena za mkw to będzie ok. 16 zł czynszu bezpośredniego. TBSy, które są obok ze wsparciem budżetu mają cenę 14 zł za mkw – mówi Grzegorz Muszyński, wiceprezes BGK Nieruchomości, gość programu Michała Niewiadomskiego.

Pierwszy etap konkursu na dom modelowy do programu Mieszkanie Plus za nami.

- Na konkurs wpłynęło 75 prac z których komisja wybrała 12. Finaliści dostali realną działkę w Katowicach. Tam 12 architektów będzie projektowało zabudowę dla tej lokalizacji. 12. września nastąpi wielkie rozstrzygnięcie. Nagrodzone zostanie co najmniej 6 prac z których będziemy korzystali przy wyborze architektów do trwałej współpracy - tłumaczył Muszyński.

Na ten rok budowa w stanie deweloperskim ma kosztować 2 tys. netto za mkw. - To jest cel postawiony przed architektami – mówił.

Gość zaznaczył, że dopuszczone są rozwiązania prefabrykacji pełnej i częściowej.

- Każda budowa i lokalizacja jest inna. Jeśli jest daleko do fabryki produkującej prefabrykaty, to transport zabija całą różnicę cenową – ocenił.

- Idziemy w stronę prefabrykacji, biorąc pod uwagę, że rąk do pracy w budownictwie już zaczyna ubywać - dodał Muszyński.

Wyjaśnił, że w Katowicach architekci mają zaprojektować mieszkania od a do z.

- Ten, który wygra realizuje tam. Pozostali dostaną od razu lokalizacje w Polsce, więc skorzystamy z wszystkich zwycięskich prac – mówił gość.

W poniedziałek w Wałbrzychu było wbicie pierwszej łopaty.

- Wchodzimy na budowę w ciągu miesiąca. Umowa z generalnym wykonawcą już została zawarta. Będzie tam 5 bloków mieszkalnych i 215 mieszkań - mówił Muszyński.

- Szacujemy cenę, że będzie to ok. 16 zł za mkw czynszu bezpośredniego. TBSy, które są obok ze wsparciem budżetu mają cenę 14 zł za mkw. Jesteśmy bardzo blisko cen socjalnych – ocenił.

Przyznał, że Wałbrzychowi trzeba pomóc, bo po zamknięciu kopalni bezrobocie sięgnęło 40 proc. - Dzisiaj się Wałbrzych dźwiga. Fajne miasto i warto tam zainwestować – mówił.

- Ta oferta skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy nie mają zdolności kredytowej – dodał.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL