fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Atak choroby legionistów w USA. Jedna osoba nie żyje

Janice Haney Carr; provided by CDC/ Margaret Williams, PhD; Claressa Lucas, PhD;Tatiana Travis, BS [Public domain]
W Georgii doszło do największego w historii ataku choroby legionistów (legionellozy) - informuje CNN. Przedstawiciele lokalnej służby zdrowia informują o jednym przypadku śmiertelnym i 11 innych, potwierdzonych zachorowaniach.

Wszyscy chorzy między 12 czerwca a 15 lipca zatrzymywali się lub odwiedzali kogoś w hotelu Sheraton w Atlancie - informuje Nancy Nydam, rzeczniczka Departamentu Zdrowia Publicznego Georgii.

Liczba zachorowań na legionellozę w stanie jest prawdopodobnie większa - symptomy tej choroby pojawiły się u 63 osób, u których jednak na razie nie potwierdzono wystąpienia choroby legionistów za pomocą testów laboratoryjnych.

Hotel Sheraton w Atlancie został zamknięty 15 lipca i pozostanie zamknięty do 14 sierpnia - poinformował w specjalnym oświadczeniu dyrektor hotelu, Ken Peduzzi.

Peduzzi zapewnił, że w czasie, gdy hotel jest zamknięty, jego dyrekcja i personel "ściśle współpracują z Departamentem Zdrowia Publicznego w Georgii". Trwa oczyszczanie systemu dystrybucji wody w hotelu.

Choroba legionistów to ciężka zakaźna choroba dróg oddechowych wywołana zakażeniem bakterią Legionella pneumophila. Choroba zawdzięcza swoją nazwę temu, że po raz pierwszy wywołującą ją bakterię wyizolowano w czasie epidemii zachorowań, która miała miejsce w 1976 r. w Filadelfii, w trakcie zjazdu weteranów wojennych o nazwie "Legion Amerykański".

Legionella pneumophila najczęściej występuje w wodzie, a w ciepłej wodzie szybko się rozmnaża.

Choroba legionistów leczona jest za pomocą antybiotyków. Większość chorych po odpowiedniej kuracji wraca do pełni zdrowia, ale jedna na 10 osób zapadających na tę chorobę umiera.

W 2017 roku w USA stwierdzono 7500 przypadków potwierdzonych zachorowań na legionellozę.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA