fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Resort kultury przeprasza za błąd na Facebooku

Taki wpis widniał na profilu na Facebooku ministerstwa kultury
Facebook
- W związku z niefortunnym wpisem na Facebooku zawierającym błąd ortograficzny Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprasza za sytuację, za którą czuje się osobiście odpowiedzialny – napisał resort kultury na swoim profilu.

To odpowiedź na głośnego posta sprzed dwóch dni. W czwartek, w dniu rozpoczęcia matur, pracownik resortu zamieścił na oficjalnym Facebooku wpis z błędem: „Życzymy powodzenia tegorocznym maturzystą".

Po kilkunastu minutach błąd skorygowano, ale w historii zmian każdy mógł zauważyć, że osoba zarządzająca kontem niewłaściwie odmieniła rzeczownik "maturzysta" w celowniku liczby mnogiej.

Screen z błędnym wpisem stał się hitem w sieci. Resort wykasował wpis, a teraz oficjalnie za niego przeprosił. - W związku z niefortunnym wpisem na FB, zawierającym błąd ortograficzny, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprasza za sytuację, za którą czuje się osobiście odpowiedzialny – napisano na profilu resortu.

Ministerstwo poinformowało też, że „osoba, która umieściła wpis, została oddelegowana do innych zadań".

Ostatni wpis wzbudził żywe komentarze internautów. – Jakich zadań? Niewymagających pisania? – pyta jeden z nich. I dodaje: „Błąd to błąd. Nie zwalniajcie człowieka z powodu nosówki" – apeluje.

Inny pyta: - A co tak ostro? I dodaje: - Gdyby wszystkich oddelegowywano po niefortunnych błędach pisemnych, zmienialibyśmy Sejm i Senat co miesiąc!

Kolejna z internautek przyznała, że od kilku lat "patrzy na ręce" administracji strony resortu w kwestii podpisywania autorów publikowanych fotografii.

- Nie wiem, czy administratorzy się zmienili od czasów Małgorzaty Omilanowskiej, ale edukacja w las nie poszła. Dlatego taka rada na przyszłość. Nie edytujcie wpisów. Jak się pomylicie, kasujcie i wrzucajcie nowy. Choć pewnie już sami to wiecie – dodała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA