fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Polsat Sport kończy 20 lat

materiały prasowe
- Dziś Polsat Sport na pewno jest czymś więcej niż tylko grupą kanałów telewizyjnych. To marka, która wpływa na projekty sportowe i jest szanowana wśród międzynarodowych federacji, takich jak FIFA, UEFA, FIVB czy CEV. Myślę, że przez te dwie dekady wykonaliśmy kawał roboty misyjnej i istotnie wpłynęliśmy na rozwój polskiego sportu, podnosząc rangę dyscyplin które transmitujemy – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat w 20. rocznicę utworzenia kanału Polsat Sport.

Polsat Sport swój debiut zaliczył 11 sierpnia 2000 roku. Bezpośrednią przyczyną jego powstania było nabycie przez Polsat praw do transmisji Ligi Mistrzów oraz mistrzostw świata w piłce nożnej w Korei Południowej i Japonii.

Nabycie praw do tej ostatniej imprezy stanowiło przełamanie monopolu TVP na pokazywanie meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej (Polska zakwalifikowała się do mundialu rozgrywanego w Korei Południowej i Japonii po 16 latach nieobecności).

Stacja swoją tożsamość budowała też na innych dyscyplinach sportu - siatkówce, boksie i MMA. Istotną rolę w historii kanału odgrywają też koszykówka, żużel, Formuła 1, tenis, łyżwiarstwo i kolarstwo.

Obecnie na Polsat Sport składa się sześć kanałów telewizyjnych - Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Polsat Sport Fight oraz dwa kanały premium na których transmitowane są mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Od 2013 roku pod marką Polsat Sport funkcjonuje multimedialny portal internetowy.

W czasie 20 lat istnienia Polsat Sport relacjonował m.in. mistrzostwa świata siatkarzy w 2014 roku, mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych 2016 i World Games 2017 oraz piłkarskie mistrzostwa świata 2002 i 2006 oraz Euro 2008 i 2016 bezpośrednio z krajów organizujących te imprezy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA